Futboliga - Liga Ósemek Piłkarskich

 

ZALOGUJ SIĘ

Logowanie

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Wywiad z Błażejem Kaimem (Al-Mar)

06
Lis

Ten gracz był do niedzieli niejako talizmanem Al-Maru - gdy on stał w bramce, drużyna wygrywała i to wysoko. I w ósmej kolejce wydawało się, że passa zostanie podtrzymana. Ale jak się skończyło - wszyscy wiemy...

Na pewno nie jest łatwo powiedzieć coś mądrego po takim spotkaniu jak to ostatnie. A przypomnijmy - ekipa Marcina Rychty prowadziła 3:0, a jednak zeszła z boiska pokonana. Na pewno wielka szkoda tych punktów z perspektywy Al-Maru, ale co zrobić - taka jest piłka. O żadną ze straconych bramek nie można mieć raczej pretensji do bohatera naszego wywiadu - w ogóle nie pamiętamy go zresztą z jakiejś spektakularnej pomyłki czy to w tym, czy to w poprzednich sezonach. Na pewno jego obecność daje drużynie pewność, a wiadomo jak ważne to jest z perspektywy jego pozycji. Przed Wami dwukrotny zdobywca "złotych rękawic" oraz najlepszy bramkarz 1.ligi sezonu 2016/17 - BŁAŻEJ KAIM

blazejKAIM

Błażej, musimy zacząć od najbardziej kipiącego tematu. Znajdujesz jakieś wytłumaczenie tego, co stało się w ostatnią niedzielę? Przypomnijmy – prowadzicie 3:0 po 15 minutach, a i tak przegrywacie z Fil-Polem. Złość jeszcze w Tobie siedzi?

- Złość? Już na szczęście minęła, lecz muszę przyznać że po meczu było bardzo nerwowo. W pierwszej połowie zagraliśmy to co sobie zakładaliśmy. Wszystko fajnie wychodziło. Rzut karny w doliczonym czasie pierwszej połowy podciął nam jednak skrzydła. Druga odsłona to z kolei historia do zapomnienia. Daliśmy się stłamsić a jak każdy wie - z taką drużyną jak Fil-Pol, nie można odpuścić nawet na minutę...

A czy to ostatnie spotkanie przypadkiem nie podsumowało całej rundy w Waszym wykonaniu? Bo moim zdaniem macie przebłyski, ale brakuje Wam jednak stabilizacji formy na dobrym, równym poziomie. A może jest jeszcze inna przyczyna, że tracicie do lidera już dziewięć punktów?

- Ciężko mi się wypowiadać na temat tej rundy w naszym wykonaniu. Wystąpiłem tylko w trzech spotkaniach, więc nie mam pełnego obrazu, aczkolwiek coś jest nie tak z naszymi występami na jesień. W zeszłym sezonie również pierwsza część sezonu nie należała do najlepszych w naszym wykonaniu i dopiero wiosna przyniosła pożądane rezultaty. Można powiedzieć że co sezon dopada nas jesienna depresja ;)

Jak w ogóle oceniasz poziom pierwszej ligi? Według Ciebie on idzie w górę? Czy to, że zajmujecie tak niską – jak na Was – pozycję, jest wyłącznie efektem Waszej słabszej postawy?

- Moim zdaniem poziom pierwszej ligi idzie zdecydowanie w górę. Na dobrą sprawę nie ma już drużyny która jest przysłowiowym chłopcem do bicia. Każdy potrafi sprawić niespodziankę. Po wielu latach gry na różnych boiskach i w różnych ligach mogę śmiało powiedzieć, że takiego poziomu jak tu nie ma w okolicy żadna liga.

Pamiętasz w ogóle jak znalazłeś się w Al-Marze? Bo to, że dobrze się w tej ekipie czujesz, to chyba nie jest tylko złudzenie? ;)

- Czuję się bardzo dobrze, atmosfera jest fajna, gramy o najwyższe cele, czego chcieć więcej? A moje początki w Al-Marze to sezon 2015/16 w Nocnej Lidze Halowej i prośba Marcina o to, żebym był ich bramkarzem rezerwowym. Zgodziłem się i dość szybko wywalczyłem sobie miejsce w składzie. Sytuacja powtórzyła się na wiosnę, gdy wystartowaliśmy w Futbolidze. Można powiedzieć, że chyba każdy bał się rywalizacji ze mną (śmiech).

Rola bramkarza na ósemkach jest dość trudna, bo zdarzają się mecze, że masz zaledwie kilka interwencji. Wolałbyś być częściej pod grą, jak to jest np. w szóstkach, czy też nie ma to dla Ciebie znaczenia?

- Zdecydowanie wole gdy dużo się dzieje. Formula piłki 8-osobowej bardziej mi jednak odpowiada niż szóstki, a z racji tego co powiedziałem wcześniej - najbardziej lubię pojedynki z najlepszymi w naszej lidze. Tutaj nie ma czasu na nudę czy dekoncentrację.

A gdzie widzisz siebie, spośród wszystkich bramkarzy Futboligi? TOP 3? TOP 1? :)

- Oczywiście że TOP 1!! (śmiech). Cenię jeszcze Norberta Kucharczyka z Dar-Maru za doświadczenie i opanowanie, a na podium umieściłbym też - może trochę na zachętę - Mateusza Bajkowskiego. Młody chłopak, a fajnie "wystrzelił" i mimo dużej presji jaka jest w Offsidzie, daje sobie radę.

Ciekawe zestawienie :) Zmieniając temat - na boisku przy Dziennikarskiej właśnie trwa remont nawierzchni. Bardzo Ci się ona dała we znaki? Myślisz w ogóle, że to będzie taki milowy krok tych rozgrywek w kierunku jeszcze większej atrakcyjności?

- Można powiedzieć - NARESZCIE! Boisko nie było na pewno najgorszym na jakim grałem, aczkolwiek nowa nawierzchnia bardzo się przyda. To wyjdzie tylko na plus Futbolidze.

A jeśli chodzi o same rozgrywki i stronę? Lubisz, polecasz, sprawdzasz statystyki? :)

- Lubię, polecam, zaglądam regularnie. Rozgrywki - tak jak wspominałem - są na wysokim poziomie sportowym, a od strony technicznej również nie mam większych zastrzeżeń. Przydałyby się tylko skróty meczów, ale zdaję sobie sprawę jak ciężkie i pochłaniające fundusze jest to zadanie.

To na koniec – gdzie widzisz Al-Mar na koniec sezonu? I jaka będzie Twoim zdaniem końcowa trójka w pierwszej lidze?

- Myślę, że podium jest jak najbardziej w naszym zasięgu. A moja klasyfikacja końcowa to 1. In-Plus, 2. Offside i my z brązowymi medalami.

Zobaczymy co z tego wyjdzie;) Dzięki za rozmowę i do zobaczenia na wiosnę!


Dodaj komentarz

Fil Pol 1516 Al Mar 1617 Fil Pol 1718 In Plus 1819 InPlus 1920