Futboliga - Liga Ósemek Piłkarskich

1000x200 LIGA HALOWA

ZALOGUJ SIĘ

Logowanie

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Wybraliśmy najlepszych zawodników piątej edycji!

01
Mar

Kolejna rzecz, z której chcielibyśmy się rozliczyć, to wybranie Drużyny Sezonu zarówno w pierwszej lidze, jak i drugiej. A ponieważ wszyscy wiedzą, jak bardzo specyficzna była ostatnia edycja, to wybór najlepszych graczy długo spędzał nam sen z powiek.

Większych rozterek nie mieliśmy jednak decydując się na to, komu w profil indywidualny wpiszemy hasło "Najlepszy zawodnik I ligi sezonu 2019/20". Ograniczyliśmy się wyłącznie do ekipy mistrzów rozgrywek, czyli In-Plusu. Tutaj mieliśmy z kolei dwa typy i po grafice łatwo się zorientujecie, kto był tym drugim. A pierwszym? Tytuł MVP trafił do MARCINA KURA! Ten zawodnik miał bardzo dobry sezon, notował świetne statystyki (był najlepszym asystentem sezonu i drugim w klasyfikacji kanadyjskiej) i wielokrotnie ciągnął swój zespół w trudnych momentach. Wydaje się więc, że nagroda trafiła w naprawdę godne ręce. Serdecznie gratulujemy!

Top8edycja5liga

A pewnie ze sporym zaskoczeniem przyjęliście fakt, że najlepszym bramkarzem nominowaliśmy Patryka Rutkowskiego. Tak jak napisaliśmy we wstępie - ponieważ był to specyficzny sezon, to daliśmy sobie przyzwolenie na odważne decyzje. Ciężko było dokonać wyboru na najlepszego golkipera, bo wiele drużyn zmieniało bramkarzy w trakcie sezonu, inni rozegrali bardzo mało spotkań i trochę drogą eliminacji uznaliśmy, że warto spojrzeć w kierunku Patryka. Popularny "Rutek" wchodził między słupki bramki Księgowych w trudnych momentach i nie zawodził. Zwłaszcza w końcówce sezonu kilkukrotnie ratował skórę swoim kolegom i uznaliśmy, że warto go za to uhonorować. Co do kolejnych formacji, to w obronie mamy Marcina Rychtę, bez wątpienia jednego z najrówniej grających zawodników Al-Maru, a przy okazji jednego z najskuteczniejszych zawodników tej ekipy. W defensywie jest też Dawid Gajewski. Ktoś z Offsidu musiał znaleźć się w notowaniu, a ten gracz prezentował chyba najbardziej równą dyspozycję ze wszystkich zawodników ekipy z Wołomina. Dalej mamy Rafała Muchę, o którym już wspominaliśmy, że tylko "fotofinisz" spowodował, że nie zgarnął nagrody dla MVP sezonu, co nie umniejsza jednak jego klasy. W pomocy ustawiliśmy Rafała Błońskiego z Al-Maru, Adriana Szymańskiego z Dar-Maru, natomiast w ataku znalazł się król strzelców i najlepszy kanadyjczyk ligi - Arek Stępień

A jak sprawy mają się w drugiej lidze? Na tej płaszczyźnie dość szybko doszliśmy do konsensusu, kto zasługuje na największe słowa uznania. Splendor i chwała trafiły do ADAMA DREWNOWSKIEGO z Tigera, a więc króla strzelców rozgrywek i równolegle laureata pierwszego miejsca (ex aequo) w klasyfikacji najlepszego kanadyjczyka. Poza tym zawodnika, który nigdy nie schodził poniżej pewnego poziomu a gole zdobywał przede wszystkim w ważnych meczach. A to charakteryzuje wyłącznie dobrych zawodników. Brawo!

top8edycja5liga2

Popularny "Drewniak" nie jest zresztą jedynym zawodnikiem, który miał coś do odebrania na uroczystym zakończeniu. Statuetka dla najlepszego bramkarza trafiła bowiem do Michała Kaźmierskiego! Najmniej straconych goli w lidze, pewna gra, znikoma liczba błędów i pewnie jeszcze trochę tych argumentów by się znalazło. Idźmy zatem dalej. W bloku obronnym trzech zawodników z trzech różnych drużyn - ostoja bloku obronnego Ursynowa Patryk Banaszkiewicz, niezastąpiony w Woli Rasztowskiej Konrad Bulik, a całość uzupełniliśmy Kubą Bogdanem z AGD Marking. Niewykluczone, że w obozie AGD byli gracze o większych umiejętnościach piłkarskich, ale ich frekwencja była średnia, natomiast Kuba był nie tylko regularny, ale też notował naprawdę solidne występy i trochę punktów w kanadyjce uzbierał. Została nam do prezentacji linia pomocy, a tutaj mamy Pawła Gołaszewskiego, którego przedstawiać nie trzeba, Mateusza Hopcię - lidera Drzewcy oraz Rafała Saksa, który dość niespodziewanie, lecz zasłużenie zdobył nagrodę dla najlepszego kanadyjczyka drugiej ligi.

MVP obydwu poziomów oraz najlepsi bramkarze otrzymali oczywiście po statuetce oraz nagrodach rzeczowych, które zostały ufundowane przez AMH 365 SPORT. Dziękujemy!

W profilach indywidualnych wyżej wymienionych graczy już pojawiła się informacja, że zostaliście wybrani do DRUŻYNY SEZONU. Gdyby w jakimś miejscu doszło do przeoczenia, to dajcie nam znać.


Dodaj komentarz

Fil Pol 1516 Al Mar 1617 Fil Pol 1718 In Plus 1819 InPlus 1920