Futboliga - Liga Ósemek Piłkarskich

 

ZALOGUJ SIĘ SUBSKRYBUJ

Logowanie

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Łukasz Godlewski i Kamil Czyżak najlepsi w 14.kolejce!

05
Lis

Jak zwykle, gdy nie musimy się spieszyć z ogłaszaniem Drużyny Tygodnia, to wolimy z tą decyzją poczekać. Tym bardziej, że odkąd uszczupliła nam się liczba ekip, to wybory są coraz bardziej kłopotliwe. 

Wystarczy spojrzeć na pierwszą ligę - zostały rozegrane trzy mecze, wszystkie skończyły się pogromami i kogo tutaj wybrać? Na szczęście jedno ze spotkań było mniej jednostronne niż pozostałe i właśnie w rywalizacji Dar-Maru z Al-Marem poszukaliśmy najlepszego zawodnika elity. Znaleźliśmy go w zespole zwycięzców, a konkretnie został nim ŁUKASZ GODLEWSKI! Dwa gole, dwie asysty i to po faulu na nim z boiska wyleciał bramkarz Dar-Maru. Chyba więcej argumentów nie trzeba. Gratulujemy i zapraszamy do odbioru jednej z nagród: biletu do kina Helios w Galerii Wołomin lub vouchera na burgera do Krowa i Kurczak Grill Bar.

top8kolejka14liga1sezon5

"Jeden zawodnik meczu nie wygra" - prawda znana to nie od dziś, dlatego skład naszego pierwszoligowego Dream Teamu uzupełniliśmy o wiele ciekawych nazwisk. W bramce mamy Stefana Neculę, który z trzech bramkarzy jakich braliśmy pod uwagę miał chyba najwięcej pracy i wywiązał się z niej jak trzeba. W defensywie postawiliśmy na Irka Zygartowicza (pewna gra + trzy asysty) oraz na Ernesta Wiśniewskiego, który jest dużym wzmocnieniem bloku obronnego Al-Maru po transferze z Marcovy. Wyżej ustawiliśmy Filipa Górala - będącego mózgiem In-Plusu w rywalizacji z Mediką, z kolei na skrzydłach pohasają Marcin Kur i Karol Sochocki. A z przodu przedstawiamy Wam Mariusza Reka - autora aż sześciu(!) goli w rywalizacji Księgowych z Multi-Mediką.

Żwawym krokiem przenosimy się do drugiej ligi. Tutaj było nam łatwiej podjąć kluczowe decyzje, aczkolwiek ta najważniejsza wcale nie była miękkim orzechem do zgryzienia. Kilku graczy pokazało spore możliwości, no ale jednak swoje zrobiła stawka spotkania. Hitem był mecz Tigera z Drzewcami, a ponieważ wygrali ci pierwsi, to wśród nich zlokalizowaliśmy MVP. Został nim KAMIL CZYŻAK, bez wątpienia lider ekipy z Wołomina, który nawet jeśli czasami za dużo "wozi" się z piłką, to jednak nikt nie ma takich umiejętności w kreowaniu akcji jeśli chodzi o zespół Mariusza Magierka. I to również jego przytomność umysłu pozwoliła zdobyć dwie bramki w poprzednią niedzielę, bo to właśnie on rozpoczynał grę z obydwu rzutów wolnych, po których padły gole dla Tygrysów. Gratulujemy! A w ramach uznania Kamilowi zostanie to, czego nie wybierze Łukasz Godlewski.

top8kolejka14liga2sezon5

No i zostało nam jeszcze odkryć pozostałe karty w drugiej lidze. Wielkich zaskoczeń nie ma - bramkarzem naszego Dream Teamu uznaliśmy Michała Kaźmierskiego - miał on kilka kluczowych interwencji w rywalizacji z Drzewcami. Blok defensywy zestawiliśmy z Igora Buły, kapitalnie "czyszczącego" wszystko, co działo się przed polem karnym Galacticos, natomiast obok niego usytuowaliśmy Darka Piotrowicza. Mimo że Darek nie zagrał bezbłędnego meczu przeciwko AGD Marking, to mimo kiepskiego samopoczucia był chyba najrówniej grającym zawodnikiem Logistycznych. Z młodych i bardzo utalentowanych graczy zestawiliśmy linię pomocy - mamy tutaj Przemka Gronka oaz duet Markingu - Kacpra Dalbę i Mikołaja Brzeskiego. A na szpicy znalazła się przestrzeń dla Krzyśka Giery, który w dużej mierze rozwiązał problem ze zdobywaniem goli jaki mieli Galaktyczni. Chociaż gdyby wykorzystał wszystkie okazje jakimi dysponował, to kto wie, czy nie rozpatrywalibyśmy go nawet w kategorii MVP...

W profilach indywidualnych wymienionych zawodników już pojawiła się informacja, że zostaliście wybrani do TOP 8. A kolejne notowanie w tej rundzie w przyszłym tygodniu!


Dodaj komentarz

Fil Pol 1516 Al Mar 1617 Fil Pol 1718 In Plus 1819 InPlus 1920