Futboliga - Liga Ósemek Piłkarskich

 

ZALOGUJ SIĘ SUBSKRYBUJ

Logowanie

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Ważne informacje dotyczące boiska

11
Wrz

W niedzielę znakomita większość z Was będzie miała okazję zadebiutować na nowej sztucznej trawie, jaka na obiekcie przy Dziennikarskiej została położona na początku obecnego roku. Ale ta dobra wiadomość ma pewne konsekwencje.

Gdy przez wiele lat rywalizowaliśmy jeszcze na starej nawierzchni, wielu z Was traktowało ją jak chodnik. W sumie nie było się czemu dziwić - była zdegenerowana, dziurawa, a jej kolor dawno nie równał do takich barw, do jakich jesteśmy przyzwyczajeni na obiektach piłkarskich. To się zmieniło. Stadion przy Dziennikarskiej zyskał nową jakość, a dzięki udziale w rozgrywkach ligi ósemek, wszyscy będziecie mogli z tego unowocześnienia skorzystać. ALE! Ponieważ trawa jest nowa i ma służyć przez wiele lat, informujemy że w sposób CAŁKOWITY zabrania się z palenia papierosów w okolicach ławek rezerwowych. Podobnie jeśli chodzi o trunki wysoko czy nawet niskoprocentowe - po prostu nie ma takiej możliwości. Musimy wspólnie dbać o wszystko, co składa się na zielonkowski obiekt, więc tak naprawdę nie powinniśmy tego wszystkiego pisać - to powinno być jasne dla każdego, zdrowo myślącego człowieka.

Również jeśli chodzi o trybuny - bardzo prosimy, by tam także dbać o porządek. Jest to obiekt miejski, przy wjeździe na plac są kamery - jeśli do Urzędu Miasta czy jakiejkolwiek innej instytucji miejskiej doszłyby słuchy, że coś niedobrego lub odstającego od normy dzieje się przy Dziennikarskiej, możemy ponieść za to surowe konsekwencje, z rozwiązaniem ligi włącznie. Już po wielkim finale z poprzedniego sezonu między In-Plusem a Offsidem odbyliśmy rozmowę z dyrektorem OKiSu, która dotyczyła właśnie tego, co dzieje się na trybunach. Oczywiście - rzadko się zdarza, by aż tylu kibiców (co wówczas) przychodziło na spotkania, ale apelujemy - zanim zrobicie coś głupiego, pomyślcie o konsekwencjach jakie może ponieść Futboliga. To nie są żarty.

A teraz dobra wiadomość. Oprócz tego, że mamy nową sztuczną trawę, na obiekcie (od strony ławek rezerwowych) pojawiły się piłkochwyty. Wszystko możecie zobaczyć na zdjęciach, jakie wykonaliśmy podczas malowania linii w dniu wczorajszym. Fajnie, że ktoś o tym pomyślał, bo dzięki temu zminimalizujemy czas na bieganie po piłkę, a Wy zyskacie więcej czystej gry. 

Skoro już zahaczyliśmy o linie, to tutaj mamy ważną kwestię do omówienia. Jeśli chodzi o linie pola karnego, to zostały namalowane żółtą farbą. Zwykle były one przerywane, teraz są ciągłe i dobrze widoczne. Pewien problem pojawia się przy okazji linii bocznych. Ponieważ na boisku na stałe zostały pomalowane linie do gry po sześciu, to pola karne "wystają" na część boiska do ligi ósemek. Możecie to zobaczyć na zdjęciu. Liczymy, że nie będą Was one wprowadzały w błąd i wszyscy szybko się do tego przyzwyczają. Na wszelki wypadek zakupiliśmy białe "czapeczki", które powinny być dobrze widoczne i będą imitowały boczne strefy boiska. Nie brakuje tam też drobnych żółtych linii, które również pomogą Wam w nawigacji, a nam ułatwią odnalezienie miejsc, gdzie powinny leżeć wspomniane białe pachołki. Oczywiście najlepiej byłoby narysować ciągłą białą linię, ale to nie wchodziło w grę (białe mogą być tylko linie główne). Dlatego wiadomo, że będą się zdarzać sytuacje (podobnie jak w poprzednich latach), że sędziemu ciężko będzie dostrzec, czy piłka faktycznie opuściła plac gry czy nie. Bądźmy wyrozumiali dla arbitrów, zwłaszcza że przy takich gabarytach (70x40m), jeden arbiter nie ma szans by widzieć wszystko...

Wszystkim życzymy oczywiście samych pozytywnych doznań związanych z powrotem do gry i z testowaniem nowej nawierzchni.


Dodaj komentarz

Fil Pol 1516 Al Mar 1617 Fil Pol 1718 In Plus 1819