Futboliga - Liga Ósemek Piłkarskich

 

ZALOGUJ SIĘ

Logowanie

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Informacja odnośnie gry w wakacje. AKTUALIZACJA!

09
Cze

W wyniku konsultacji z kapitanami drużyn uczestniczących w rozgrywkach, informujemy że rozgrywki Futboligi NIE BĘDĄ grały w okresie wakacyjnym. 

Początek wydawało się, że ten pomysł ma szansę wypalić, ale okazało się inaczej. Mimo że większość zespołów wyraziła chęć kontynuacji rozgrywek w czerwcu, lipcu i sierpniu, to jednak w wyniku kilku głosów przeciwnych oraz takich, gdzie kapitanowie obawiali się o frekwencję swoich ekip, postanowiliśmy jak na wstępie. Mamy jednak pewien pomysł, by wykorzystać dwie czerwcowe niedziele (dokładnie 21 i 28 czerwca), by rozegrać mecze zaległej kolejki z jesieni (która jest już zresztą rozpisana). Pozwoliłoby to rozluźnić terminarz, bo na obecną chwilę by zakończyć sezon potrzebujemy jeszcze zagrać aż dziesięć serii. Rozegranie jednej już teraz spowodowałoby, że grafik od września nie byłby tak napięty, a przy okazji mielibyście możliwość zapoznania się z nową murawą. Oczywiście drużyny nie ponosiłyby żadnych kosztów, bo wszystkie zapłaciły za pierwszą część sezonu, która miała przecież liczyć dziewięć spotkań, a nie osiem. 

Powyższy plan będzie jednak możliwy w realizacji tylko wtedy, jeżeli WSZYSTKIE drużyny zgodzą się na rozegranie swojego spotkania. Nie będziemy się rozdrabniać, dlatego albo zagramy wszystkie mecze dziewiątej kolejki albo żaden. Na to jedno spotkanie chyba nie powinniście mieć problemów z frekwencją, tym bardziej że mówimy o czasie, w którym liga prawdopodobnie wciąż by grała, gdyby nie pandemia. Scenariusz zakłada grę w obydwie wspomniane niedziele od godziny 15 do 21:30, czyli w jedną niedzielę zagralibyśmy pięć spotkań i w drugą również pięć. 

Bardzo prosimy o informację od kapitanów czy jesteście za tym, by ten jeden mecz zagrać. Przy założeniu, że kolejka nie zostanie rozegrana, na pewno trzeba się liczyć z tym, że kolejną część sezonu trzeba będzie zacząć albo wcześniej, albo później skończyć. A wiadomo, że wtedy zaczną się też inne rozgrywki (nie tylko amatorskie), niektórym zawodnikom dojdzie szkoła i nawarstwią się problemy. Dlatego ten wariant wydaje się optymalnym.

Przy okazji informujemy, że w żadnym z zakładanym wariantów NIE PLANUJEMY zakończenia sezonu po rozegraniu ośmiu lub dziewięciu meczów. 

AKTUALIZACJA! Pomysł z rozegraniem jednej kolejki w wakacje został ostatecznie porzucony - głównie w wyniku braku chęci poszczególnych zespołów. W związku z tym oraz z powodu konieczności rozegrania aż 10 kolejek w kolejnej rundzie, informujemy że na Dziennikarską planujemy wrócić już 5 września.


Dodaj komentarz

Fil Pol 1516 Al Mar 1617 Fil Pol 1718 In Plus 1819 InPlus 1920