Futboliga - Liga Ósemek Piłkarskich

 

ZALOGUJ SIĘ SUBSKRYBUJ

Logowanie

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie
cache/resized/c3ff0451bca5b7809d76d7ffde0c9175.jpg
Stadion Miejski zyska nową, sztuczną trawę!
UDAŁO SIĘ! Ministerstwo Sportu ogłosiło, że Miasto Zielonka otrzyma ...
cache/resized/0b1c386cf27a27259d25583a7820492b.jpg
StatSports - poczuj się jak profesjonalny piłkarz!
Miło nam poinformować, że kilka dni temu zaopatrzyliśmy się w produkt ...
cache/resized/d5edb29abaff505b5e4290556370e5e6.jpg
Mecze Futboligi już niedługo w ofercie forBET!
Zgodnie z tym co pisaliśmy w pierwszym "wiosennym" artykule, już ...

Varsovia za silna. Szkoda straconych okazji.

12
Sie

Nie zdążyliśmy się nawet nacieszyć awansem do drugiej rundy, a już musimy przełknąć gorycz odpadnięcia z rozgrywek. Możemy jedynie żałować, że los sparował nas z tak wymagającym przeciwnikiem już w drugiej rundzie...

Varsovia słynie z dobrego szkolenia młodzieży i było jasne, że chociaż wszyscy gracze tej ekipy będą dużo młodsi od naszych (trenerzy przeciwników wystawili do gry rocznik 2003), to będą to zawodnicy o określonej jakości. To się potwierdziło - mimo, że od niektórych z nich nasi reprezentanci byli o głowę wyżsi, to akurat w tej kwestii centymetry różnicy nie zrobiły ;) Wynik 0:4 zakłamuje jednak rzeczywistość - nie byliśmy słabsi o tyle trafień, dlatego szkoda, że skończyło się tak wysoko. Dwa ostatnie gole straciliśmy jednak w ostatnich minutach, gdy trochę zaryzykowaliśmy, za co spotkała nas kara. Najbardziej szkoda dwóch wyśmienitych okazji, jakie mieliśmy jeszcze przy stanie 0:0 - możemy gdybać, czy gdyby udało się wówczas zaszachować młodych graczy z Varsovii, to czy wtedy również poruszaliby się po boisku z taką swobodą. Niestety - zaraz po niewykorzystanej okazji przytrafiła nam się brzemienna w skutkach strata w środku pola zamieniona na gola, a 120 sekund później było już 0:2. W drugich 45 minutach próbowaliśmy jak mogliśmy, chłopaki zostawili serce na boisku, no ale nie udało się. Paradoksalnie zagraliśmy dużo lepiej niż kilka dni wcześniej, a mimo to musieliśmy uznać wyższość konkurenta. Szkoda, ale to naprawdę była honorowa porażka.

Futboliga Varsovia

Nasz podstawowy skład z wtorku wyglądał następująco: Czarek Szczepanek (Drzewce) - Adrian Chlebowski (Sparta), Irek Zygartowicz (Retro), Marcin Rychta (Al-Mar), Wiktor Gajewski (Fil-Pol) - Kamil Melcher (Al-Mar), Rafał Błoński (Al-Mar), Maciej Lęgas (Al-Mar), Łukasz Godlewski (Al-Mar) - Damian Nowaczuk (Retro), Mateusz Marcinkiewicz (NJUS, od nowej rundy Al-Mar). Zagrali także: Mateusz Kowalczyk (Al-Mar), Maciek Makarow (Sokoły).

Szkoda, że ta Pucharowa podróż trwała zaledwie kilka dni. Ale nic już z tym nie zrobimy. Podziękowania dla naszych reprezentantów za wysiłek włożony w przygotowania do zmagań oraz za same mecze. Mimo przegranej jest wiele pozytywów ostatnich kilku tygodni, które mamy nadzieję, że zaprocentują za rok. Dlatego głowa do góry, bo ta drużyna powróci silniejsza!


Dodaj komentarz

Fil Pol 1516 Al Mar 1617 Fil Pol 1718 In Plus 1819