Futboliga - Liga Ósemek Piłkarskich

 

ZALOGUJ SIĘ SUBSKRYBUJ

Logowanie

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie
cache/resized/c3ff0451bca5b7809d76d7ffde0c9175.jpg
Stadion Miejski zyska nową, sztuczną trawę!
UDAŁO SIĘ! Ministerstwo Sportu ogłosiło, że Miasto Zielonka otrzyma ...
cache/resized/0b1c386cf27a27259d25583a7820492b.jpg
StatSports - poczuj się jak profesjonalny piłkarz!
Miło nam poinformować, że kilka dni temu zaopatrzyliśmy się w produkt ...
cache/resized/d5edb29abaff505b5e4290556370e5e6.jpg
Mecze Futboligi już niedługo w ofercie forBET!
Zgodnie z tym co pisaliśmy w pierwszym "wiosennym" artykule, już ...

Wygrana po męczarniach. Ale liczy się awans!

09
Sie

Nie takiego meczu spodziewaliśmy się na starcie kolejnej przygody z Pucharem Polski. Bo tutaj naprawdę niewiele brakowało, byśmy z tymi rozgrywkami pożegnali się już na dzień dobry...

Ekipa Przepiórki Włochy miała stanowić dla nas jedynie przystawkę. Tak to trzeba obiekywnie ocenić, biorąc pod uwagę ich występ w poprzednim sezonie w PP oraz nasz. Podczas gdy my doszliśmy aż do czwartej rundy, oni odpadli już po pierwszym meczu, który przegrali aż 2:8. Ale w sobotę pokazali się z naprawde dobrej strony. Ich skład różnił się też od tego sprzed roku - zwłaszcza w defensywie grali bardzo solidnie, mieli silnych i wybieganych defensorów a gdy ci nie domagali, kapitalnie ratował ich bramkarz. Najgorsze było to, że chociaż mieliśmy dużą przewagę w posiadaniu piłki czy sytuacjach strzeleckich, to gdy rywale tylko przekraczali naszą połówkę, od razu robiło się groźnie pod naszym polem karnym. W premierowej odsłonie ekipa z Włoch dwukrotnie wychodziła na prowadzenie, ale na całe szczęście za każdym razem szybko odpowiadaliśmy. Druga odsłona była już lepsza w naszym wykonaniu. Udało się zaliczyć dwa trafienia pod rząd, co dało nam komfort psychiczny przed końcówką spotkania. W niej straciliśmy jednak gola na początku doliczonego czasu gry i znowu zrobiło się nerwowo. Na szczęście w kolejnej akcji Przemek Wycech wpakował piłkę do pustej bramki i mogliśmy się cieszyć z awansu. Z gry trochę mniej, ale tak jak napisaliśmy wyżej - to wcale nie był byle jaki przeciwnik, dlatego najważniejsze, że w końcowym rozrachunku okazaliśmy się lepsi. 

Przepiorki Futboliga

Nasz podstawowy skład wyglądał następująco: Michał Wytrykus (Fil-Pol) - Adrian Chlebowski (Sparta), Irek Zygartowicz (Retro), Wiktor Gajewski (Fil-Pol), Marcin Rychta (Al-Mar) - Kamil Melcher (Al-Mar), Adrian Raczkowski (Al-Mar), Maciej Lęgas (Al-Mar), Mateusz Kowalczyk (Al-Mar) - Damian Nowaczuk (Retro), Mateusz Marcinkiewicz (NJUS, od nowej rundy Al-Mar). Zagrali także: Wojciech Kulesza (Al-Mar), Maciek Makarow (Sokoły), Przemek Wycech (Sparta), Łukasz Godlewski (Al-Mar), Rafał Błoński (Al-Mar).

Teraz czas na kolejną przeszkodę. Już we wtorek 11 sierpnia o godzinie 20:30 zagramy z następnym wymagającym oponentem - juniorami Varsovii Warszawa, klubu gdzie wychował się choćby Robert Lewandowski. Nie będzie łatwo, ale nie raz udowadnialiśmy, że też mamy swoje atuty. Wszystkich serdecznie zapraszamy na to spotkanie, podobnie jak do wzięcia udziału w naszym facebookowym wydarzeniu - TUTAJ. Zachęcamy do kibicowania. Trzymajcie kciuki!


Dodaj komentarz

Fil Pol 1516 Al Mar 1617 Fil Pol 1718 In Plus 1819