Futboliga - Liga Ósemek Piłkarskich

 

ZALOGUJ SIĘ SUBSKRYBUJ

Logowanie

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Offside odskoczy najgroźniejszym rywalom? Zapowiedź 15.kolejki

25
Maj

Wielkimi krokami rozpoczyna się w Futbolidze końcowe odliczanie. Co prawda niewiadomych nadal jest dużo, lecz choćby jutro ta sytuacja może się diametralnie odmienić.

Obiekt przy Dziennikarskiej jako pierwszych przywita reprezentantów Offsidu i Tiger Utd. Ci drudzy przed tygodniem zdobyli pierwszy punkt w tej rundzie, ale była to jedynie kropla w morzu potrzeb. Tygrysy stoją na krawędzi spadku z elity, ale dzięki temu możemy być pewni, że cztery ostatnie spotkania w ich wykonaniu będą bardzo ciekawe. Zespół Mariusza Magierka nie ma bowiem czego bronić, bo nawet gdyby cztery kolejne mecze zremisował – nic mu to nie da. Ale czy można w ogóle spekulować, że tę serię meczów z trzypunktowami zdobyczami uda się rozpocząć właśnie jutro? Byłoby prościej, gdyby Offside o nic już nie walczył, ale wiemy że tak nie jest. Ten zespół też ma swoje cele i chociaż porażka nie pozbawiłaby go walki o złoto, to znacznie ją utrudniła, a przecież życie jest po to, by je sobie ułatwiać. Faworyci na pewno więc zagrają zdeterminowani i nie przypuszczamy, aby mogła im się tutaj stać krzywda. Pod warunkiem że sami zbyt szybko w to nie uwierzą.

TYP ORGANIZATORA - OFFSIDE  TYP KAMILa - OFFSIDE

Faworytem swojego starcia będą również Amatorzy. Ale na pewno nie tak zdecydowanym, jak Offside, bo ich rywalem będzie Sparta Wołomin, a więc ekipa która jesienią odniosła cztery zwycięstwa i tylko jedno spotkanie przegrała. Spartan mocno determinuje fakt, że są tak blisko podium i pewnie mieliby do siebie spore pretensje, gdyby wpierw udało się dogonić miejsca premiowane medalem, a następnie nie móc ich otrzymać. Ich szanse na dobre wynik będą w dużej mierze uzależnione od składu jakim przyjadą, ale także od kadry jaką będą dysponowali ich konkurenci. A Amatorzy przyjeżdżają w kratkę – raz mocną „bandą”, a raz ludźmi, których widzimy pierwszy lub drugi raz na oczy. Zobaczymy jak to będzie w niedzielę, lecz gdyby udało się zebrać taką ekipę jak przed tygodniem, to wiceliderzy drugiej ligi powinni sobie tutaj poradzić. Przypomnijmy, że jesienią zdeklasowali Spartę aż 4:1, nie dając jej żadnych szans. Teraz równie łatwo nie będzie, ale to nie znaczy, że nie skończy się równie dobrze.

 TYP ORGANIZATORA - AMATORZY  TYP KAMILa - AMATORZY

Happy endu życzyli by sobie też FC Drzewce. Zielonkowska młodzież przegrała ostatnio dwa mecze pod rząd i to takie, gdzie okazji jej nie brakowało, lecz skuteczności zdecydowanie tak. A teraz podbramkowych okazji na pewno nie będą mieli tyle co wcześniej, bo na ich drodze staje Retro. Jak dobrze pójdzie i zespół Szymona Strychalskiego wygra ten mecz (bez względu na to, czy Amatorzy zremisują lub nawet pokonają Spartę), to poznamy mistrza drugiego poziomu rozgrywkowego. To rzecz jasna i tak tylko kwestia czasu, bo przewaga liderów nad resztą stawki jest po prostu druzgocąca. Z kolei przewaga Drzewcy nad goniącym ich peletonem jest już bardzo niewielka. Można więc domniemywać, że to oni będą bardziej zdeterminowani, aczkolwiek trzeba to jeszcze pokazać na boisku. Miejscowi mogą tak naprawdę upiec dwie pieczeni na jednym ogniu. Nie dość, że jest szansa umocnić się na podium, to jeszcze zrobić coś, czego nikt w tym sezonie nie potrafił. A że ferajnę Adriana Zająca stać na dobry mecz, to może uda im się dokonać niemożliwego?

 TYP ORGANIZATORA - DRZEWCE   TYP KAMILA - RETRO

A wiecie, że dla Na Fantazji rzeczą, której w tym sezonie nie byli w stanie dokonać, są dwa zwycięstwa pod rząd? Drużyna Kuby Godlewskiego ma na swoim koncie cztery trzypunktowe zdobycze, ale zawsze gdy ten zespół wygrywa, to można w ciemno założyć, że za tydzień powinie mu się noga. Czy tak będzie i w tym przypadku? W teorii chyba nie mogli trafić lepiej, jeśli mają nadzieję na zerwanie z tą negatywną tendencją. Ich rywalem będą bowiem Sokoły, będące w bardzo kiepskiej dyspozycji. Ten zespół na początku rundy przegrywał mecze gdzie był ewidentnie słabszy, a ostatnio zaczął też oddawać punkty w spotkaniach, gdzie był zdecydowanie lepszy. Źle to wróży zielonkowskim weteranom, którzy chyba sami są załamani swoją postawą. Być może wiosna im nie służy, bo jesienią zdobyli aż czternaście punktów, a teraz ledwie trzy. I nie zapowiada się, by ten dorobek na dniach powiększyli. Fantazyjni mimo wszystko grają od nich lepiej w ostatnich tygodniach i jeśli wreszcie chcą zbudować serię zwycięstw, to lepszej okazji chyba już nie będzie.

 TYP ORGANIZATORA - NA FANTAZJI   TYP KAMILa - NA FANTAZJI

Przed tygodniem zakończyła się za to passa Al-Maju. Kiepski początek meczu z Amatorami oraz bardzo duża nieskuteczność spowodowały, że team Grześka Wojdy znowu musiał sobie przypomnieć, jak smakuje porażka. Ale kolejnych nie zamierza już smakować. I nie wydaje się też by musiał, bo jutro po drugiej stronie boiska stanie Wola Rasztowska. Zespół skrajny, który potrafi zremisować z Retro, a jednocześnie przegrać wszystkie pozostałe mecze w drugiej części sezonu. I naszym zdaniem, teraz dojdzie do kolejnej porażki, bo bracia Kryszkiewicz i spółka na pewno będą mieli spore problemy z twardo grającym oponentem. Potwierdza to także wynik jedynego bezpośredniego starcia między nimi, które Al-Maj wygrał 4:1, chociaż przegrywał 0:1. Ale na pocieszenie dla Woli dodajmy, że Czarek Wojda który strzelił im wtedy trzy gole, jutro zagrać nie może. Wydaje nam się iż w kontekście wyniku, może to jednak nie mieć większego znaczenia.

 TYP ORGANIZATORA - AL-MAJ   TYP KAMILA - remis

Dużo trudniej przewidzieć rezultat konfrontacji Incognito z Nauką Jazdy u Sławka. W teorii forma przemawia za markowianami. Chłopaki grają stabilnie od początku tej części sezonu i nie schodzą poniżej pewnego poziomu. Z kolei „Sławki” są jak pudełko czekoladek – nigdy nie wiesz, w jakim składzie przyjdą i jak się zaprezentują. Mają bowiem świetne momenty, jak chociażby ten z Fil-Polem, ale też takie, których trochę powinni się wstydzić (vide klęska z In-Plusem). Chcemy jednak wierzyć, że dobry wynik z urzędującym mistrzem pozwoli im nabrać wiatru w żagle i nawet jeśli nie wygrają, to zaprezentują się tak, iż do swojej postawy nie będą mieć pretensji. Incognito postawi na pewno duży opór, choć z naszych informacji wynika, że będzie pozbawione choćby Grześka Pańskiego. A wiemy, że ten chłopak jest swojego rodzaju talizmanem zespołu i gdy on gra, to drużyna raczej nie przegrywa. Czas pokaże, jak to się skończy w tym konkretnym przypadku.

 TYP ORGANIZATORA - REMIS   TYP KAMILA - NJUS

Żadnych wątpliwości nie mamy za to jak skończy się kolejny mecz. Fil-Pol na 99,9% przejedzie się po Hashu, który niestety tydzień temu się nie popisał i nie przystąpił do spotkania z Marcovą. Teraz frekwencja ma być lepsza, lecz nie damy się „kupić, iż dzięki temu urodzi się szansa na pozytywne rozstrzygnięcie tej potyczki. Hash na przestrzeni wszystkich dotychczasowych sezonów wygrał bowiem z Fil-Polem tylko raz. Było to bardzo dawno temu, a wszystkie następne spotkania były już typowymi do jednej bramki. Wyjątkiem był jedynie ostatni Puchar Ligi, lecz krótkich meczów do długich nie ma nawet co porównywać. Zresztą – priorytet, to aby ten mecz w ogóle się odbył, bo jeszcze jeden walkower i Hashowi chyba trzeba będzie podziękować za udział w Futbolidze. Sama gra, wyniki czy liczba chętnych do gry - to wszystko wygląda jakby od niechcenia, a wydarzenia z poprzedniej niedzieli przelały czarę goryczy. Uznajmy to jednak za wypadek przy pracy, nawet jeśli wszyscy wiemy, że jeśli ktoś miał w tym sezonie oddać pierwszego walkowera, to właśnie Hash.

 TYP ORGANIZATORA - Fil-POL   TYP KAMILA - FIL-POL

A do niezwykle interesującej konfrontacji dojdzie o godzinie 19:00. Marcova, która w poprzednią niedzielę mogła zaoszczędzić siły, stanie w szranki z In-Plusem. „Fioletowi” mogą żałować, iż spotkania ligowe nie trwają tyle co pucharowe, bo te zespoły dwukrotnie spotkały się w Pucharze Ligi i za każdym razem lepszy był zespół Ernesta Wiśniewskiego. Ale już w zmaganiach ligowych, to In-Plus ma lepszy bilans i teraz będzie go chciał jeszcze wyśrubować. My jednak wieszczymy ciężką przeprawę faworytom, zwłaszcza gdyby znowu mieli mieć problemy kadrowe. Mimo, że Marcova nie jest bowiem nawet w czołowej czwórce rozgrywek, to bez wątpienia należy do elity zmagań i stać ją, by odprawić ferajnę Patryka Gall z kwitkiem. Markowianie muszą zrobić wszystko, by tak się nie stało, tym bardziej, iż ich wiedza będzie już bogatsza o wynik potyczki Offsidu z Tiger United. Ale coś nam podpowiada, że tutaj wynik będzie się ważył do samego końca. I że po ostatnim gwizdku Księgowi w pełni zadowoleni nie będą.

 TYP ORGANIZATORA - REMIS   TYP KAMILA - IN-PLUS

Markotne miny – i to mimo zwycięstwa – mieli też ostatnio przedstawiciele Ursynowa. Cóż – wiele razy byli lepsi i przegrywali, więc los być może powoli wyrównuje im te straty. Ze zmiennym szczęściem prezentuje się za to ostatnio Neptun. Całkiem niedawno zremisował z Amatorami, by z kolei w poprzedni weekend zostać rozbitym przez Retro. No ale ten zespół też ma swoje ambicje i jeśli widzi, że najbliższy rywal ma tylko dwie wygrane na koncie więcej niż on, to pewnie kalkuluje, że być może właśnie teraz zdoła osiągnąć historyczny triumf. Dobra informacja dla beniaminka jest taka, że przeciwnicy będą sobie musieli radzić bez Szymona Tokaja i Maćka Tabaczyńskiego. Ten duet zdobywał w ostatnim czasie większość goli dla swojej drużyny i nie będzie go łatwo zastąpić. Jakoś jednak trzeba i to będzie już zmartwienie kapitana. Ale bez względu na to, kto stanie po stronie „czerwono-czarnych” na placu boju, cel się nie zmieni. Priorytet to zwycięstwo, choć Neptun założenia ma pewnie podobne. Może więc skończy się tak, że jedni i drudzy tutaj wygrają... po jednym punkcie?

 TYP ORGANIZATORA - URSYNÓW  TYP KAMILA - REMIS

Braku rozstrzygnięcia zupełnie nie biorą pod uwagę gracze Dar-Maru i Al-Maru. Niczego nie trzeba tutaj tłumaczyć – wystarczy spojrzeć na tabelę, by wszystko było jasne. Dar-Mar po tym jak ograł In-Plus, będzie chciał odprawić z kwitkiem kolejną ekipę z czołówki i jeśli na przestrzeni 50 minut zaprezentuje się tak, jak w ostatnich 25 w rywalizacji z Księgowymi, to dajemy mu duże szanse, by znów po ostatnim gwizdku przyjmował gratulacje. Al-Maru nie będzie jednak łatwo złamać, bo nawet jeżeli ta ekipa nie gra w sposób bardzo efektowny, to fakt, że każdy wie co ma robić i czyni to na solidnym poziomie, powoduje iż nawet Offside ma regularny problem z zespołem z Wołomina. Dar-Mar także zdaje sobie sprawę, że tutaj spacerku nie będzie, a niewykluczone iż przez długie fragmenty będziemy świadkami piłkarskich szachów. Kto więc kogo zamatuje? Która drużyna przypuści na tyle skuteczny atak, by nie pozostawić furtki przeciwnikowi? My stawiamy na Dar-Mar, choć w razie niepowodzenia – przy tak wyrównanych zespołach – pretensji mieć do siebie nie będziemy.

TYP ORGANIZATORA - DAR-MAR  TYP KAMILa - DAR-MAR

Powyższe typy należą do Kamila Dąbrowskiego z Amatorów.

I jeszcze kilka ważnych informacji przed jutrem:

1. Typować mecze można do niedzieli do 9:30. Jak to zrobić? Wszystko znajdziecie TUTAJ

2. Zawieszeni za kartki są: Sławek Lubelski (Dar-Mar), Bartek Kielczyk (NJUS), Kamil Roguski (Sparta) i Czarek Wojda (Al-Maj Car).

3. Przypominamy o wpłacie przynajmniej połowy wpisowego (600/650 zł).

4. Jeżeli nie będzie padać, porobimy trochę zdjęć indywidualnych i drużynowych.

5. Wyniki zakończonych spotkań będziemy od razu aktualizować na stronie głównej.

6. Zachęcamy do udziału w zabawie w naszego facebookowego typera - więcej szczegółów TUTAJ.

Wszystkim życzymy udanej soboty i do zobaczenia w niedzielę!


Dodaj komentarz

Fil Pol 1516 Al Mar 1617 Fil Pol 1718 In Plus 1819