Futboliga - Liga Ósemek Piłkarskich

 

ZALOGUJ SIĘ SUBSKRYBUJ

Logowanie

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Offside się doczekał - będzie odwet na Dar-Marze? Zapowiedź 13.kolejki

10
Maj

Bez względu na to czy ktoś z Was wierzy w przesądy czy nie, jutro pech niektóre drużyny na pewno dosięgnie. W końcu zawsze łatwiej zwalić na coś lub kogoś, niż winy poszukać w sobie;)

Kolejkę numer „13” rozpoczniemy już o 9:30. Budzik na dość wczesną porę muszą sobie ustawić zawodnicy Neptuna i Amatorów. Zaklinać rzeczywistości nie będziemy – nawet nasza wyobraźnia nie jest na tyle bujna, by wziąć pod uwagę scenariusz, w którym to futboligowy debiutant zdobywa tutaj całą pulę. Neptun czeka szalenie trudny mecz, gdzie ich sprawność przesuwania się w obronie czy krycia zostanie wystawiona na najwyższą próbę. Nie po raz pierwszy doradzamy podopiecznym Adama Stokowca, by nie odkrywali się, nie atakowali za wszelką cenę, bo próba pójścia na wymianę ciosów może się skoczyć dla nich bardzo źle. Czasem lepiej bowiem przegrać do zera, gdzie różnica bramek wynosi jedną lub dwie, niż zdobyć gola, ale w zamian stracić sześć lub siedem. A Amatorzy po ostatnim niepowodzeniu z Fantazją i w Pucharze Ligi, na pewno będą głodni bramek i lepiej żeby Neptun miał się na baczności.

TYP ORGANIZATORA - AMATORZY    TYP MARCINA - AMATORZY

A skoro o Pucharze była mowa, to jedną z jego największych niespodzianek był awans Sokołów. Zielonkowscy weterani promocję zapewnili sobie pokonując Spartę, czyli swojego najbliższego ligowego przeciwnika. Ekipa Jacka Słońskiego kipi rządzą rewanżu za tamtą wpadkę i chyba możemy być pewni, że Spartanie błędów z poprzedniej potyczki nie powielą. A wszystko wzięło się chyba ze zlekceważenia przeciwnika, którym miał być łatwym kąskiem, a ostatecznie stanął ekipie z Wołomina w gardle. Nie był to zresztą pierwszy przypadek, w którym miejscowi utarli nosa zespołowi w pomarańczowych koszulkach, bo jesienią też ich ograli, a złotego gola strzelił wtedy Wojtek Kulesza. Tego zawodnika ostatnio w barwach Sokołów nie oglądaliśmy, ale według naszych informacji powoli przymierza się on do powrotu do gry. Czyżby znowu miał zostać katem Darka Oleksiaka i spółki?

TYP ORGANIZATORA - REMIS   TYP MARCINA - sparta

Po porażce z Al-Marem, swój sprint w kierunku podium mocno wyhamowała Marcova. Ale tak jak wspomnieliśmy przy okazji opisu tamtego spotkania, Fioletowi wcale nie byli słabsi i mieli po prostu trochę mniej szczęścia aniżeli rywal. Jak będzie tym razem? W niedzielę po drugiej stronie boiska staną reprezentanci Incognito. Oni wiosną prezentują się bardzo solidnie a ich morale jeszcze podskoczyło po awansie do kolejnej fazy Pucharu Ligi. O tym już jednak muszą zapomnieć, bo ich sytuacja w tabeli pierwsza ligi wcale nie jest kolorowa. Przewaga nad strefą spadkową to tylko dwa punkty i jeśli ferajnie Mariusza Kwiatkowskiego marzy się względnie spokojna końcówka sezonu, to na porażki nie można sobie pozwalać. Nie ulega jednak wątpliwości, że to Marcova jest tutaj faworytem i – znając życie - to ona będzie miała więcej z gry. Ale jak pokazał przykład jej meczu z Al-Marem - tak naprawdę niczego nie musi to ostatecznie oznaczać...

TYP ORGANIZATORA - MARCOVA   TYP MARCINa - marcova

O 12:30 rozpocznie się z kolei wielki szlagier niedzielnych zmagań – Offside stanie w szranki z Dar-Marem. Dla jednych i drugich to może być kluczowe starcie w kwestii weryfikacji ich celów na ten sezon. No bo tak – jeśli Dar-Mar przegra, to praktycznie pozbawi się szans na tytuł, a dodatkowo na odległość zaledwie jednego punktu może się zbliżyć do niego Al-Mar. Jeśli zaś smakiem będzie się musiał obejść Offside, to jego marzenia o mistrzostwie również zostaną mocno zredukowane, a w dodatku spadnie on za plecy ekipy Norberta Kucharczyka. Obydwie drużyny mają więc sporo do stracenia, a dodatkowego smaczku tej konfrontacji dodają okoliczności ich starcia z jesieni. Wtedy Dar-Mar oddał trzy celne strzały na bramkę Grześka Reterskiego i zdobył trzy gole, wszystkie autorstwa Dominika Ołdaka. Problem w tym, że ostatnio Dominik na Futboligę nie zagląda i ciekawe, czy kolegom z zespołu uda się go przekonać, by wspomógł ich w tak ważnym dla nich spotkaniu. Jeśli tak, to wszystko jest tutaj możliwe, ale jeśli nie, to wydaje się, że Offside ma dużą szansę, by odegrać się Dar-Marowi za jesień.

TYP ORGANIZATORA - OFFSIDE   TYP MARCINa - REMIS

Równie dobrego spotkania jak to wyżej, spodziewamy się w piątym meczu tego dnia. Celujący w mistrzostwo In-Plus zostanie skonfrontowany z zespołem, którego chyba możemy już nazywać byłym mistrzem Futboligi, czyli Fil-Polem. Ale tak naprawdę, gdy tylko wybrzmi pierwszy gwizdek, to nie będzie miało znaczenia kto o co tutaj walczy. Jesteśmy przekonani, że dawna Andromeda wyjdzie na boisko z chęcią udowodnienia czegoś swojemu konkurentowi, podobnie jak zrobiła to w dwunastej kolejce, gdy zabrała punkty Dar-Marowi. Dodajmy też, iż przez wiele sezonów „Księgowi” byli bardzo sympatycznym przeciwnikiem dla Wojtka Kuciaka i spółki, bo w poprzednich latach „żółto-czarni” pokonywali ich praktycznie za każdym razem. Zmieniło się to dopiero w tej edycji, bo jesienią In-Plus wygrał w stosunku 5:3. A jakiego przebiegu możemy się spodziewać tym razem? Nasze Houston dowiedziało się, że po stronie markowian na pewno zabraknie Patryka Szeligi. To ogromne osłabienie dla liderów pierwszej ligi, lecz oni już nie raz udowodnili, że potrafią radzić sobie nawet w takich okolicznościach. I teraz muszą to uczynić znowu.

TYP ORGANIZATORA - REMIS   TYP MARCINa - IN-PLUS

Już tylko (a może aż?) sześciu zwycięstw brakuje Retro Squad, by skończyć rozgrywki drugiej ligi bez ani jednej straty punktów. Początkowo wydawało się to mało możliwe, ale od pewnego momentu staje się coraz bardziej realne i sami zawodnicy pewnie są tego świadomi. Ciekawe czy w związku z tym będą odczuwali większą presję czy też do kolejnych potyczek uda im się podchodzić tak, jak do tej pory. Teraz czeka ich raczej ciężka przeprawa, bo Wola Rasztowska, chociaż gra już wyłącznie dla siebie, jest zespołem mającym potencjał, by utrzeć nosa faworytowi. Wiadomo – na taki scenariusz musiałoby się złożyć wypełnienie kilku czynników, ale przypominamy sobie, że dawny Promil kiedyś potrafił zremisować z Bartycką grając o dwóch mniej, więc żadne wyzwanie nie jest mu straszne. Pytanie tylko, czy to nie jest jedynie myślenie życzeniowe, bo ostatnio Woli idzie średnio. Kiedyś jednak ich seria porażek musi zostać przerwana, a kiedy jest na to lepszy moment, niż w spotkaniu gdzie nie mają tak naprawdę nic do stracenia?

TYP ORGANIZATORA - REMIS   TYP MARCINa - RETRO

W kolejnym meczu na murawie obiektu przy Dziennikarskiej zobaczymy ekipy Nauki Jazdy u Sławka i FC Hashu. Tak się zastanawiamy, czy to aby przypadkiem nie jest najgorszy możliwy moment, w którym „Sławki” mogli trafić na obóz Piotrka Dudzińskiego. Haszyści pokazali bowiem w Pucharze, że jeszcze trochę im na tym sezonie zależy i tak jak wiele meczów oddali praktycznie za darmo, tak tutaj pewnie kalkulują, że być może uda im się wreszcie otworzyć swój punktowy dorobek. To może z kolei wywrzeć pewną presję u przeciwników, którzy nie chcieliby stać się zespołem, z którym to Hash wygra po raz pierwszy lub przynajmniej zremisuje. Co byśmy im doradzili? Przede wszystkim by dobrze zaopiekowali się Mateuszem Lewandowskim, jak również by starali się mocno naciskać na obronę miejscowych. Nie jest bowiem przypadkiem, że Hash traci w tym sezonie prawie cztery gole na mecz i jeśli uda się szybko „wcisnąć” mu pierwszego, to potem powinno być już z górki.

TYP ORGANIZATORA - REMIS   TYP MARCINa - REMIS

Na dużo więcej emocji liczymy natomiast w parze FC Drzewce – Al-Maj Car. Niby tabela dość brutalnie weryfikuje tezę o szansach ekipy z Marek, lecz my jesteśmy bardzo daleko od tego, by Grześka Wojdę i spółkę pozbawiać tutaj nadziei na dobry wynik. Wyłączając Puchar Ligi, Al-Maj radzi sobie świetnie w drugiej części sezonu i po tym, jak sprawił łupnia kilku ligowym średniakom, teraz swoją siłę chciałby udowodnić komuś z czołówki. Drzewce mogą więc mieć problem, tym bardziej, że ich rywale prezentują siłowy futbol, trudno ich przepchnąć, wygrać walkę bark w bark i to może mieć przełożenie na końcowy wynik. Ale nie musi. Zielonkowska młodzież wszystkie powyższe niedostatki będzie nadrabiała sprytem i szybkością, co jesienią przyniosło jej triumf nad Al-Majem w stosunku 4:1. Teraz to będzie jednak zupełnie inny mecz i nawet jednobramkowe zwycięstwo, miejscowi przyjmą z zadowoleniem. A może przeceniamy markowian? Może tylko na tle Sokołów czy Ursynowa wyglądali tak dobrze? Odpowiedź poznamy jutro.

TYP ORGANIZATORA - REMIS   TYP MARCINa - DRZEWCE

A jeśli już wywołaliśmy Ursynów do tablicy, to jego kolejnym oponentem będzie Na Fantazji. Fantazyjni, opromienieni sukcesem nad Amatorami będą chcieli kontynuować misję poprawiania swojego miejsca w tabeli i chyba nie mogli w takich okolicznościach trafić na lepszego przeciwnika. Drużyna Roberta Biskupskiego na wiosnę zaliczyła już trzy porażki pod rząd i chociaż dwie z nich były minimalne, to nie zmienia to ogólnego obrazu tej ekipy. Ursynowa chyba już nikt się niestety nie boi, bo nawet gdy ta ekipa gra nieźle, to nie potrafi przełożyć tego na punkty. Niech to jednak nie zgubi Na Fantazji. Drużynę z Kobyłki, mimo dużej sympatii, nie możemy nazwać w tej chwili klasową. Za taką uważamy kogoś, kto nawet przy słabej grze potrafi zapunktować, bo pozwala mu na to piłkarska jakość. Tego chłopakom w białych koszulkach jeszcze brakuje, dlatego by wygrać to spotkanie muszą zagrać na pełnej k...oncentracji. Bo gdyby powinęła im się tutaj noga, to wspomniany wcześniej sukces nad Amatorami, trzeba będzie chyba nazwać jedynie „wypadkiem przy pracy”.

TYP ORGANIZATORA - REMIS   TYP MARCINa - NA FANTAZJI

Trzynastą serię gier zwieńczy spotkanie, które swój koniec będzie miało kilkanaście minut przed godziną 22:00. Al-Mar który zaciekle goni czołówkę, postara się o zwycięstwo nad będącym w zagrożonej strefie FC Tiger United. Zjednoczone Tygrysy wcale jednak nie musiały przystępować do tej potyczki w roli zespołu będącego w strefie spadkowej, no ale porażka 3:5 z Nauką Jazdy u Sławka miała swoje przykre konsekwencje. Powiew optymizmu w szeregi tej ekipy na pewno wpuścił dobry występ w Pucharze Ligi, gdzie pierwsze skrzypce grał przede wszystkim Kamil Czyżak. Ten gracz w niedzielę bardzo by się przydał Tigerowi, bo to właśnie w środkowej strefie boiska ten zespół miewa największe problemy. W Al-Marze ta strefa jest z kolei dość mocno obsadzona, a – co powtarzaliśmy już wielokrotnie – kto wygrywa centrum boiska, ten zwykle wygrywa też mecz. My stawiamy więc na czwarty zespół w tabeli, licząc jednak, że Tygrysy – jak na nazwę przystało – pokażą pazury.

TYP ORGANIZATORA - AL-MAR  TYP MARCINa - TIGER UNITED

Powyższe typy należą do Marcina Zaremby z Na Fantazji.

I jeszcze kilka ważnych informacji przed jutrem:

1. Typować mecze można do niedzieli do 9:30. Jak to zrobić? Wszystko znajdziecie TUTAJ

2. Zawieszeni za kartki są: Paweł Maliszewski (Al-Mar) i Kamil Kulma (Fil-Pol).

3. Przypominamy o wpłacie przynajmniej połowy wpisowego (600/650 zł).

4. Jeżeli nie będzie padać, porobimy trochę zdjęć indywidualnych i drużynowych.

5. Wyniki zakończonych spotkań będziemy od razu aktualizować na stronie głównej.

6. Zachęcamy do udziału w zabawie w naszego facebookowego typera - więcej szczegółów TUTAJ.

Wszystkim życzymy udanej soboty i do zobaczenia w niedzielę!


Dodaj komentarz

Fil Pol 1516 Al Mar 1617 Fil Pol 1718 In Plus 1819