Futboliga - Liga Ósemek Piłkarskich

 

ZALOGUJ SIĘ
SUBSKRYBUJ

Logowanie

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Sparta wreszcie zatrzyma Retro? Zapowiedź 11.kolejki

05
Kwi

Runda dobrze się jeszcze nie rozkręciła, a część zespołów musi się już mieć na baczności. Druga strata punktów pod rząd, mogłaby mieć dla co po niektórych z nich bardzo poważne konsekwencje.

Pierwszymi zespołami, które ujrzymy w niedzielę będą Dar-Mar i Incognito. Kto nie zna wyniku z ich bezpośredniego starcia z jesieni, ten pewnie w ciemno obstawia tutaj sukces drużyny z Kobyłki. A przypomnijmy – po naprawdę bardzo dobrym spotkaniu markowianie wygrali wtedy z Norbertem Kucharczykiem i spółką 4:3 i była to jedyna porażka Dar-Maru w poprzedniej rundzie. Pytanie, czy Incognito stać na to, by to osiągnięcie powtórzyć, a pamiętajmy, że w tamtym spotkaniu kapitalne zawody rozegrał chociażby Grzesiek Pański, który przed tygodniem w barwach ekipy Mariusza Kwiatkowskiego nie zagrał. Inna sprawa to taka, że aktualny lider pierwszej ligi, pomny tego co wydarzyło się przed kilkoma miesiącami, na pewno podejdzie do tej rywalizacji na 100% możliwości. Nie sugerujemy, że wtedy tak nie było, ale to naturalne, że jeśli masz możliwość rewanżu na kimś, z kim uprzednio przegrałeś, to mobilizujesz się podwójnie. To zapowiada wysoko zawieszoną poprzeczkę dla markowian i bylibyśmy niesamowicie zaskoczeni, gdyby znowu udało im się ją przeskoczyć.

TYP ORGANIZATORA - dar-mar  TYP ADAMA - dar-mar

Ciężkie zadanie czeka też reprezentantów FC Tiger United. Po bolesnej porażce z In-Plusem, ich przeciwnikiem będzie kolejna drużyna, która potrafi zagrać szybko, kombinacyjnie i skutecznie – Marcova. Fioletowi w dobrym stylu ograli przed tygodniem Naukę Jazdy u Sławka i tym dobrym wejściem w wiosnę chcieli dać znać reszcie zespołów, że tym razem nie będą się tak długo rozkręcać, jak to zwykle mają w zwyczaju. Nie wróży to najlepiej Zjednoczonym Tygrysom, ale nie zapominajmy, że jesienią obóz Mariusza Magierka był blisko urwania punktów swoim najbliższym konkurentom, tracąc kluczową bramkę na dwie minuty przed zakończeniem spotkania. Odnosimy jednak wrażenie, że od tamtego momentu to Marcova zanotowała dużo większy progres i że to jej szanse na całą pulę stoją o kilkanaście punktów procentowych wyżej. Ostrzegamy jednak faworytów, by nie lekceważyli konkurentów. Tygrysy mają w sobie dużo sportowej złości po ostatniej niedzieli i na kimś będą chcieli ją w najbliższym czasie wyładować.

TYP ORGANIZATORA - marcova  TYP ADAMA - marcova

Skoro o In-Plusie mowa, to zespół Patryka Gall sprawdzi równo w południe dyspozycję Nauki Jazdy u Sławka. Pewnie niektórzy w ciemno zakładają tutaj sukces Księgowych i to różnicą kilku bramek, ale my byśmy przed takim stawianiem sprawy przestrzegali. Podopieczni Bartka Jankowskiego nie mają w tym meczu nic do stracenia i zdają sobie też sprawę, że gdyby udało im się wygrać lub zremisować z tak renomowanym przeciwnikiem, to byliby na ustach całej futboligowej społeczności. A stać ich na to, by tutaj powalczyć. Na ich korzyść działa też fakt, że poprzedzającego wieczora zawodnicy In-Plusu mają zakończenie Nocnej Ligi. Ich dyspozycja w kilka godzin po prawdopodobnie dość hucznej imprezie może być różna, chociaż nie przypuszczamy, by pozwolili sobie na tyle, aby na boisku widzieć później dwie piłki. My im w każdym razie sugerujemy zabawę z umiarem, bo jeśli kombinują, że pierwszoligowego debiutanta zbiją na wpół świadomi, to po ostatnim gwizdku może ich czekać ogromne rozczarowanie.

TYP ORGANIZATORA - remis  TYP ADAMA - remis

Kolejny dobry mecz czeka nas również o godzinie 13:00. A przynajmniej taką mamy nadzieję, że Fil-Pol i Offside stworzą widowisko, w którym nie zabraknie niczego, co związane z futbolem na dobrym poziomie. To starcie jest szczególnie ważne dla ekipy Pawła Buli – po remisie z Incognito, każde następne potknięcie może oznaczać znaczne ograniczenie szans na walkę o tytuł. Co do Fil-Polu, to z jednej strony wydaje się on być w tej chwili dość łakomym kąskiem, bo po klęsce z Al-Marem szansa na uratowanie sezonu uciekła bezpowrotnie. Ale z drugiej strony – skład w tamtym meczu był dość daleki od optymalnego, bo sama nieobecność Karola Sochockiego odbiera ferajnie Wojtka Kuciaka przynajmniej 20-25 %. Oczywiście nie mamy żadnej pewności, że teraz kadrowo będzie to wyglądało lepiej, ale z kolei jesteśmy niemal przekonani, iż w Offsidzie nie zobaczymy Szymona Klepackiego. A to właśnie ten zawodnik był ojcem sukcesu swojego zespołu w meczu tych ekip z pierwszej części sezonu. To otwiera dawnej Andromedzie szczelinę między drzwiami a futryną i zobaczymy, czy Arek Stępień i spółka będą w stanie się tamtędy prześlizgnąć.

TYP ORGANIZATORA - remis  TYP ADAMA - OFFSIDE

Po serii czterech meczów pierwszoligowych, przyjdzie czas by sprawdzić jak grają reprezentanci drugiej ligi. Jako pierwsi uczynią to gracze Neptuna i Sokołów, a więc drużyny, które średnio będą wspominać poprzednią kolejkę. Sokoły to tak naprawdę powinny o niej jak najszybciej zapomnieć, bo zagrały najsłabsze spotkanie w sezonie i dawno nie widzieliśmy ich tak anemicznych jak przeciwko Al-Majowi. Neptun zagrał z kolei nawet powyżej oczekiwań, bo jak na drugi mecz na Stadionie Miejskim, zdobycie trzech bramek należy uznać za umiarkowany sukces. Teraz drużynę z Ząbek czeka kolejne wyzwanie, aczkolwiek trochę innego rodzaju. O ile bowiem Drzewce to zespół młody i wybiegany, to ich najbliżsi rywale, choć również młodzi (duchem), to jednak w swojej grze stawiają na zupełnie inne argumenty. Oni dobrze się czują bez piłki przy nodze, potrafią być cierpliwi a gdy widzą, że guz walącego głową w mur przeciwnika jest już odpowiedniej wielkości, to wtedy zadają decydujący cios. I wcale byśmy się nie zdziwili, gdyby tutaj skończyło się podobnie.

TYP ORGANIZATORA - sokoły  TYP ADAMA - sokoły

Po godzinnej przerwie, która potrwa od 15:00 do 16:00, kolejnym spotkaniem zaplecza elity będzie Ursynów kontra FC Drzewce. Ci drudzy pozytywnie rozpoczęli wiosenna kampanię, bo nie dość że wygrali z Neptunem, to jeszcze goniąca ich Wola Rasztowska potknęła się ze Spartą. Teraz podobny scenariusz jest równie możliwy, bo ferajna Adriana Zająca znów jest faworytem swojego spotkania. Nie może być inaczej, skoro między nią a Ursynowem jest w ligowej hierarchii przepaść, a i wynik z jesieni (1:4) każe sugerować, że zielonkowskiej młodzieży raczej się tutaj krzywda nie stanie. Najgorsze byłoby jednak założenie w ciemno iż tak właśnie będzie, bo co by o niedzielnych rywalach nie napisać, to swoje mecze zwykle przegrywają bardzo nisko, więc na pewno trochę zdrowia na boisku trzeba zostawić, by zgarnąć tutaj komplet punktów. A może Ursynów wreszcie zaskoczy? Może po tym, jak całkiem poprawnie zaprezentował się z Amatorami, uda mu się zasmakować pierwszego zwycięstwa w czwartej edycji? Wiara to podstawa, ale najważniejsze to dołożyć do tego boiskową jakość. Czas pokaże co z tego wyjdzie.

TYP ORGANIZATORA - remis  TYP ADAMA - drzewce

A czy jest szansa, że premierowo w tym sezonie, dwa zwycięstwa pod rząd zanotuje Al-Maj Car? Grzesiek Wojda pewnie bardzo by sobie tego życzył, a zestawiając formę jaką jego ekipa zaprezentowała przeciwko Sokołom z tym, co w poprzedni weekend zagrało Na Fantazji, to realizacja tego planu nie jest skazana na niepowodzenie. Co prawda jesienią Fantazyjni ograli markowian dość wyraźnie, bo 4:2, ale jesteśmy zdania, że ta część sezonu może należeć do Al-Maju, oczywiście pod warunkiem gry na podobnym poziomie co siedem dni wstecz. Obrońcy Na Fantazji muszą szczególnie uważać na Przemka Styczyńskiego, który wyraźnie się rozochocił i będzie szukał kolejnych trafień. Podstawą do osiągnięcia dobrego wyniku przez zespół z Kobyłki będzie też obecność zawodników nieobecnych przed tygodniem, czyli Kamila Majewskiego, Kamila Osowskiego czy Kacpra Jąkały. Prawda jest bowiem taka, że ta ekipa ma dość wąską kadrę i brak choćby jednego ogniwa, powoduje duże perturbacje. Dlatego dla dobra widowiska życzylibyśmy sobie, by jedni i drudzy przyjechali na mecz w optymalnych składach, bo wówczas będzie okazja by zobaczyć kawałek porządnego futbolu.

TYP ORGANIZATORA - remis  TYP ADAMA - al-maj

Użycie podobnego zdania co wyżej w kontekście następnego meczu byłoby ryzykowne. A to dlatego, że jego uczestnikiem będzie FC Hash. Team Piotrka Dudzińskiego ma niestety to do siebie, że może zagrać świetne zawody, ale dużo częściej przyjeżdża na mecz w takim zestawieniu, które już przed pierwszym gwizdkiem niemal skazuje go na pożarcie. Zobaczymy jak to wyjdzie tym razem, a rywalem miejscowych będzie Al-Mar. Ten sam, który w dziewiątej kolejce odniósł cenny triumf nad Fil-Polem i choćby z tego powodu stawiamy go tutaj w roli murowanego faworyta do kolejnego sukcesu. Co prawda Hash nie należy do ulubionych konkurentów zespołu z Wołomina, ale czy w tym przypadku może to mieć jakiekolwiek znaczenie? Szczerze w to wątpimy. Dla Al-Maru wpadka z Haszystami byłaby zresztą końcem marzeń o podium a jeśli coś trzyma ekipę Marcina Rychty przy życiu w tej edycji, to właśnie to, że uda się jeszcze powalczyć choćby o brązowe medale. Dlatego tutaj trzeba zrobić swoje, bo łatwiej w tym sezonie raczej już nie będzie.

TYP ORGANIZATORA - al-mar  TYP ADAMA - al-mar

Po tym, jak zakończy się ostatni mecz, pierwszą ligę będziemy mieli „z głowy”. Zostaną nam do rozegrania dwie drugoligowe potyczki, a w pierwszej z nich Sparta Wołomin podejmie lidera tego poziomu rozgrywkowego – Retro. To może być hit tej serii spotkań, a piszemy to na kanwie tego, co zobaczyliśmy w rywalizacji Spartan z Wolą Rasztowską. Ekipa Jacka Słońskiego zaprezentowała ogromny hart ducha, wiarę, ale też umiejętności, bo wyjść ze stanu 0:2 nigdy nie jest łatwo. Squad na pewno ma świadomość, że rywale są na fali wznoszącej i że będą się tutaj czaili, na przerwanie ich fantastycznej passy. Muszą też zwrócić szczególną uwagę na Kamila Suchockiego, ale ponieważ znakomita część składu Retro podchodzi z Radzymina, to gracza tamtejszego Mazura na pewno doskonale kojarzą. Jeśli uda się zneutralizować jego poczynania, to będzie to już połowa sukcesu. Spartanie też powinni przygotować sobie jakąś alternatywę na wypadek, gdyby ich kluczowy zawodnik był odłączony od podań, bo jeśli w konfrontacji z ligowym hegemonem swoją grę będą opierać tylko na jednej opcji, to skończą podobnie, jak wszyscy dotychczasowi przeciwnicy Retro.

TYP ORGANIZATORA - sparta  TYP ADAMA - retro

Niedzielne granie zwieńczy mecz wiceliderów drugiej ligi czyli Amatorów i będących dwie pozycje niżej zawodników Woli Rasztowskiej. Dystans między tymi drużynami ostatnio powiększył się o trzy punkty, bo ci pierwsi wymęczyli triumf nad Ursynowem, a Wola nie wykorzystała dwubramkowej przewagi i uległa Sparcie. Mimo porażki w grze zespołu w żółto-czarnych koszulkach widzieliśmy sporo pozytywów. Bardzo fajnie zaprezentował się choćby Bartek Przyszewski. W dobrej formie był też Adam Wypyski i gdyby ławka rezerwowych była szersza, to być może udałoby się uniknąć straty trzeciego gola. Teraz to już jednak tylko gdybanie i należy się już skupić na kolejnym wyzwaniu, tym bardziej, że poprzeczka też będzie zawieszona wysoko. Amatorzy może i grą ostatnio nie zachwycili, lecz mają w swojej kadrze tylu wartościowych zawodników, że tak naprawdę każdy z nich jest w stanie przesądzić o wyniku spotkania. Oby tylko to nie było gwoździem do ich trumny, bo wiadomo, że gdzie za dużo indywidualności, tam rodzą się problemy. A Wola Rasztowska to akurat drużyna zdyscyplinowana i grająca zespołowo. Może więc to będzie jej wieczór?

TYP ORGANIZATORA - REMIS  TYP ADAMA - wola rasztowska

Powyższe typy należą do Adama Wypyskiego z Woli Rasztowskiej.

I jeszcze kilka ważnych informacji przed jutrem:

1. Typować mecze można do niedzieli do 10:00. Jak to zrobić? Wszystko znajdziecie TUTAJ

2. Zawieszony za czerwoną kartkę jest Patryk Rutkowski (In-Plus Marki).

3. Przypominamy o wpłacie przynajmniej połowy wpisowego (600/650 zł).

4. Jeżeli nie będzie padać, porobimy trochę zdjęć indywidualnych i drużynowych.

5. Wyniki zakończonych spotkań będziemy od razu aktualizować na stronie głównej.

6. Zachęcamy do udziału w zabawie w naszego facebookowego typera - więcej szczegółów TUTAJ.

Wszystkim życzymy udanej soboty i do zobaczenia w niedzielę!


Dodaj komentarz

filpol1516 1andromeda puchar1Rfilpol1718 1INP