Futboliga - Liga Ósemek Piłkarskich

 

ZALOGUJ SIĘ SUBSKRYBUJ

Logowanie

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Czy KroosDe znajdzie receptę na braci Szeliga? Zapowiedź 8.kolejki

09
Lis

Wracamy! Dwutygodniowa przerwa była chyba wystarczająca, by nabrać ponownej ochoty do gry, tym bardziej że nie ma się już co oszczędzać – do końca rundy zostały tylko dwie kolejki.

Najbliższa seria została rozłożona na dwa dni – w niedzielę rozegramy osiem spotkań, z kolei dwa w poniedziałek. Jutro rozpoczynamy od meczu, gdzie w teorii zwycięzca znany jest już przed pierwszym gwizdkiem – trudno sobie bowiem wyobrazić, by Al-Mar stracił punkty z Hashem. Ale! Przypomnijmy sobie poprzedni sezon, gdzie Haszyści mecz - z dużo lepiej grającym niż teraz zespołem Marcina Rychty - potrafili zremisować 0:0, grając bez podstawowego bramkarza i przez kilkanaście minut o jednego mniej. Nie jest zresztą żadną tajemnicą, że zespół z Zielonki nie leży temu z Wołomina, no ale wiadomo, iż to nasze spekulowanie może „wziąć w łeb”, jeśli Piotrek Dudziński znowu będzie miał problemy kadrowe. Ostatnio na poranny mecz z Offsidem zebrał sześć osób, a siódma dojechała w przerwie spotkania. Ciekawe jak będzie tym razem, ale jeśli podobnie, to miejscowym zostanie już tylko jedna szansa, by jesieni nie zakończyć z zerem.

TYP ORGANIZATORA - Al-Mar TYP KAMILA - Al-MAR

A do kompletu punktów w pierwszej części sezonu dąży Retro. I jeśli w dwóch ostatnich spotkaniach widzielibyśmy szansę, by obóz Szymona Strychalskiego stracił punkty, to mogłoby się to odbyć właśnie w tę niedzielę. Rywalem lidera drugiej ligi będzie bowiem Al-Maj Car, który przed dwoma tygodniami, grając bez Przemka Styczyńskiego postawił się Amatorom. Markowianie bez wątpienia mają potencjał, by zagrozić faworytom, ale problem polega na tym, że nie potrafią odpowiednio zbilansować swojej gry. To co w ładnym stylu udaje im się wywalczyć z przodu, w głupi sposób tracą w obronie a przeciwko Retro trzeba zagrać perfekcyjnie, by marzyć o osiągnięciu czegokolwiek. Ale ponieważ każda seria ma kiedyś swój koniec, to intuicja nam podpowiada, że ta budowana przez Squad, w najbliższy weekend znajdzie wreszcie swój finał.

TYP ORGANIZATORA - REMIS  TYP KAMILA - RETRO

Jeśli to co napisaliśmy powyżej znajdzie odzwierciedlenie na boisku, to strata punktów przez Retro będzie się odbywała na oczach Amatorów. Gdy ta drużyna zobaczy, że być może będzie miała szansę na zmniejszenie swoich strat do pierwszego miejsca w tabeli, to jej motywacja przed rywalizacją z Sokołami znakomicie urośnie. Ale nie zapominajmy, że na zielonkowskich weteranach kilka ekip już w tej rundzie dopisywało sobie całą pulę, a kończyło się porażkami. Naszym zdaniem sukces Amatorów zależeć będzie głównie od obecności Kamila Zaręby, bo drużynę Rafała Kusiaka, przy jej skonsolidowanej obronie, można pokonać na dwa sposoby – albo mocnym strzałem z dystansu albo stworzeniem przewagi przez indywidualne umiejętności. Kamil obie te cechy posiada a jeżeli Amatorom uda się wyjść na prowadzenie, to wtedy droga do trzech punktów będzie otwarta. Sokoły będą bowiem musiały wtedy trochę się odsłonić i jak to się może skończyć – wszyscy się domyślamy.

TYP ORGANIZATORA - AMATORZY  TYP KAMILA - AMATORZY

Nie mamy również wątpliwości, że wśród obstawiających wynik spotkania Incognito – Dar-Mar nie znajdziemy ani jednego śmiałka, który nie będąc kibicem markowian lub uczestnikiem tej ekipy, postawi na Mariusza Kwiatkowskiego i spółkę. Tak naprawdę, nawet jeśli gracze w bordowych koszulkach całkiem nieźle rozegrali dwa ostatnie mecze i ich forma wyraźnie zwyżkuje, to wydaje się, iż są to za małe argumenty, by postawić się pogromcom Offsidu. Dar-Mar nie po to wywalczył sobie mentalną i punktową przewagę nad najgroźniejszym rywalem w walce o tytuł, by teraz potknąć się na znacznie niżej notowanym konkurencie. Przeczuwamy, że nie będzie to piękny mecz, że faworyci trochę jednak będą musieli się natrudzić, by złamać opór beniaminka pierwszej ligi, ale gdy to już zrobią, to nic ich nie powstrzyma. A wtedy, bez względu na wynik poniedziałkowej rywalizacji z udziałem Offsidu, to ferajna Norberta Kucharczyka będzie przez najbliższych kilka miesięcy patrzyła na wszystkich z góry.

TYP ORGANIZATORA - DAR-MAR TYP KAMILA - DAR-MAR

Na komfort walki o czołowe miejsca w rozgrywkach nie mają co liczyć Sparta i Ursynów. Początek sezonu jednych i drugich zweryfikował dość mocno, chociaż znacznie gorzej wygląda sytuacja ekipy Roberta Biskupskiego, która smaku zwycięstwa w czwartej edycji jeszcze nie zaznała. Nie zapowiada się zresztą, by coś w tej materii zmieniło się w niedzielę, bo gracze w czerwono-czarnych koszulkach ostatnio skompromitowali się z Sokołami i morale w zespole - delikatnie rzecz ujmując – nie jest najlepsze. Inna sprawa, że wszystko wskazuje tutaj na to, że o zwycięstwie jednej z tych ekip zadecyduje to, kto zdobędzie pierwszą bramkę. O ile w ogóle komuś się to uda, bo mamy do czynienia z zespołami, którym zdobywanie goli przychodzi w męczarniach. Ale podobno Sparta szykuje na to spotkanie udział nowego napastnika, więc może to on będzie bohaterem tego pojedynku?

TYP ORGANIZATORA - SPARTa  TYP KAMILA - SPARTA

Więcej emocji powinien przynieść kolejny mecz. O ile bowiem wyżej opisywane spotkanie, chociaż zmierzą się w nim drużyny z dołu tabeli, to im spadek nie grozi. Z kolei fakt, że i Marcova i Tiger United okupują w tym momencie dolne rejony ligowej hierarchii pierwszej ligi powoduje, iż są realnie zagrożone degradacją. Choćby z tej przyczyny ani Fioletowi ani Zjednoczone Tygrysy nie będą zadowolone z jednego punktu. Tutaj trzeba szukać całej puli, czego obydwa zespoły wydają się być świadome. Kto jest faworytem? Ostatnie wyniki każą skłaniać się ku Marcovie, ale wydaje się że ranga tego spotkania spowoduje, iż w obozie Mariusza Magierka nie zabraknie nikogo, kto może mieć wpływ na końcowy rezultat. Chodzi nam głównie o Pawła Gołaszewskiego, który w tej edycji maczał palce w niemal połowie goli zdobytych przed zespół z Wołomina. Z Al-Marem nie zagrał i skończyło się na porażce do zera, a przecież ten sam Al-Mar został przez Marcovę dość dotkliwie pobity...

TYP ORGANIZATORA - MARCOVA  TYP KAMILA - MARCOVA

O to by zbliżyć się do czołówki drugiej ligi powalczy z kolei Wola Rasztowska. Tę ekipę czeka „paskudne” zadanie, bo będą rywalizować z AutoSzybami a w spotkaniu z tym rywalem tak naprawdę dużo więcej można stracić niż zyskać. Nikt nie chce być pierwszym zespołem, który będzie musiał pogratulować zwycięstwa Kamilowi Wiśniewskiemu i spółce, a przecież taki scenariusz wcale nie jest niemożliwy. Tym bardziej, że gdy tak patrzymy na mecze z udziałem ferajny braci Kryszkiewicz, to można odnieść wrażenie, iż zdecydowanie korzystniej się ona prezentuje, gdy nie jest faworytem a jej rywal zajmuje dużo wyższe miejsce w tabeli. Co innego z outsiderami – wtedy chłopaki męczą się okrutnie i widać że gra w ataku pozycyjnym to nie jest ich najmocniejsza strona. Mimo wszystko raczej nie przewidujemy ich porażki – za dużo, w zbyt krótkim okresie czasu musiała by się bowiem poprawić gra ich najbliższych konkurentów. I chociaż przeciwko Retro czy Al-Majowi AutoSzyby miały dobre momenty, to pewnie znów skończy się na honorowej porażce.

TYP ORGANIZATORA - WOLA RASZTOWSKA TYP KAMILA - WOLA RASZTOWSKA

Ostatni mecz w niedzielę będzie rywalizacją trzeciej i czwartej drużyny pierwszej ligi. In-Plus skonfrontuje się z KroosDe Team, a więc drużyną, z którą ma całkiem przyjemne wspomnienia. Przypominamy sobie bowiem ostatni ligowy mecz między nimi i wtedy Księgowi sprawili dość tęgie lanie przybyszom z Duczek, ogrywając ich aż 5:1. To była zresztą jedna z niewielu potyczek z udziałem markowian, gdzie w tamtym sezonie w ich składzie nie zabrakło Karola Szeligi. Ile ten zawodnik znaczy dla drużyny Patryka Gall pokazuje tegoroczna edycja i być może tutaj również będzie on miał swój udział w punktowej zdobyczy. Trzy oczka byłyby marzeniem, ale KroosDe Team ma podobny cel. Podopieczni Michała Wytrykusa wiedzą, że ewentualna porażka znacznie zmniejszy ich szansę na podium, a gdyby wygrali obydwa pozostałe spotkania, to przy założeniu trudnego terminarza In-Plusu (za tydzień grają z Dar-Marem), można przed drugą częścią sezonu wskoczyć na trzecie miejsce. Jest więc o co walczyć i wiemy, że dawne Kominki tę rękawicę podejmą.

TYP ORGANIZATORA - REMIS  TYP KAMILA - KROOSDE TEAM

W poniedziałek dwugodzinną przygodę z Futboligą zainaugurujemy o 14:15. Wtedy po dwóch stronach barykady staną dwie być może najmłodsze ekipy naszych zmagań – FC Drzewce i Na Fantazji. Kamil Majewski zapowiadał w wywiadzie, że Fantazyjni postarają się o komplet punktów w dwóch ostatnich spotkaniach, żeby zachować chociaż cień szansy na walkę o awans. A jeśli tak, to trzeba pokonać Drzewce, które są przecież mocnymi kandydatami do obsadzenia jednego z dwóch miejsc gwarantujących promocję. Ale łatwo się mówi – z naszych informacji wynika, że ekipa z Kobyłki będzie sobie musiała radzić bez Kacpra Jąkały, który swoje w obronie robił. Gdy dodamy do tego, że od kilku kolejek Na Fantazji ma też problem ze zdobywaniem goli, to perspektywy na przełamanie nie wyglądają najlepiej. Trzeba jednak oddzielić grubą kreską to, co działo się wcześniej i udowodnić przede wszystkim sobie, że w tym sezonie jeszcze nie wszystko stracone. A że Drzewce potrafią dobre mecze przeplatać słabymi, to niczego tutaj nie przesądzamy.

TYP ORGANIZATORA - REMIS TYP KAMILA - FC DRZEWCE

Zmagania ósmej kolejki sfinalizuje natomiast mecz Offsidu z Fil-Polem. Być może powinniśmy tutaj używać takich epitetów jak hit czy szlagier, bo biorąc pod uwagę umiejętności, to spotykają się zawodnicy o uznanej renomie. Niestety w przypadku dawnego WLSP nie przełożyło się to na wynik w kluczowym dla nich meczu z Dar-Marem, z kolei ekipa Wojtka Kuciaka chyba powoli zaczyna sobie zdawać sprawę, że każda następna kolejka zbliża ich do zdania korony. To nie jest sezon Fil-Polu, który tylko w poprzednich czterech meczach poniósł aż trzy porażki i naszym zdaniem szykuje się kolejna. Dla dobra widowiska chcielibyśmy wierzyć, że dawną Andromedę stać na nawiązanie równorzędnej rywalizacji z wiceliderami, lecz nie możemy się kierować sentymentami. Jeśli In-Plus strzela im pięć bramek, cztery Dar-Mar a trzy Marcova, to naiwnym byłoby wierzyć, że Offside również nie urządzi sobie tutaj strzeleckiego festiwalu. Nie będzie to co prawda mecz do jednej bramki, ale chyba nikt nie ma wątpliwości, pod którą ze świątyń wypadki będą się toczyły częściej.

TYP ORGANIZATORA - OFFSIDE  TYP KAMILA - OFFSIDE

Powyższe typy należą do Kamila Hermana, zwycięzcy pierwszej edycji i aktualnego wicelidera naszej zabawy. Na razie w meczu organizator - uczestnicy 3:4 ;)

I jeszcze kilka ważnych informacji przed jutrem:

1. Typować mecze można do niedzieli do 10:00. 

2. Zawieszony za kartki jest tylko Artur Peranowski (Sparta).

3. Informujemy że jutro wypada termin ostatecznej spłaty udziału w rundzie jesiennej! Jej koszt to 1250 zł. Bardzo prosimy by potraktować to poważnie.

4. Jeżeli nie będzie padać, zrobimy kolejną porcję zdjęć indywidualnych i grupowych. Wszystkie fotki, jakie wykonaliśmy do tej pory zostały już wprowadzone do Waszych profili indywidualnych lub drużynowych.

5. Wyniki zakończonych spotkań będziemy aktualizować na stronie głównej. Na pewno nagramy jedno ze spotkań, ale które - decyzja zapadnie wkrótce.

Wszystkim życzymy udanej soboty i do zobaczenia w niedzielę!


Dodaj komentarz

Fil Pol 1516 Al Mar 1617 Fil Pol 1718 In Plus 1819