Futboliga - Liga Ósemek Piłkarskich

 

Zaloguj się!

Logowanie

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Amatorzy ostatnią nadzieją 2.ligi? Zapowiedź 6.kolejki

19
Paź

W niedzielę czekają nas dwa poważne hity! Zarówno w pierwszej, jak i drugiej lidze przekonamy się, co naprawdę warci są faworyci.

Gdy jedni będą się jeszcze przewracali z boku na bok w swoich łóżkach, niektórzy już o ósmej rano rozpoczną rywalizację w szóstej serii zmagań. Na szczęście Sokoły i Drzewce to zespoły z Zielonki, więc pobudkę mogą sobie zaordynować w miarę późno, a i tak spokojnie zdążą na mecz. Widzimy tutaj zresztą potencjał na bardzo ciekawe widowisko – wszak dojdzie do konfrontacji najmłodszej wiekowo ekipy z najstarszą. Gdyby to były biegi na 100 metrów, albo inna dyscyplina wydolnościowo-szybkościowa, to Drzewce wygrałyby ją w cuglach, ale w piłce nożnej nie liczy się to, kto szybciej biega, a kto mądrzej biega. Sokoły to zaprogramowana maszyna, w której każdy wie co ma robić i jeśli Drzewce chcą włożyć kij w szprychy, to muszą pokazać pełnię umiejętności. W przeciwnym wypadku powrót na zwycięską drogę wcale nie będzie taki prosty.

TYP ORGANIZATORA - DRZEWCE  TYP MICHAŁA - SOKOŁY

Jeszcze cięższe zadanie czeka Hash. Patrząc realnie, to podopieczni Piotrka Dudzińskiego nie mają czego szukać w rywalizacji z Offsidem, no bo jak wierzyć, że będą w stanie odeprzeć ataki faworytów, skoro nie potrafili tego zrobić z zespołami znacznie niżej notowanymi? Wiadomo – niby piękno futbolu polega na niespodziankach, ale szczęściu trzema umieć dopomóc. A już dziś wiemy, że w Hashu znów nie będzie Mateusza Antoniaka czy Michała Sieńko i jeśli nawet założymy, iż na obiekt dotrze Mateusz Lewandowski, to będzie to za mało. Brzmi to trochę, jakbyśmy w ogóle nie widzieli sensu, by miejscowi wychodzili na boisko, ale to nie tak. Po prostu widzimy podejście tej ekipy do meczów, które wygląda na zasadzie „jakoś to będzie”. I niestety później ich gra wygląda dokładnie tak samo...

TYP ORGANIZATORA - OFFSIDE  TYP MICHAŁA - OFFSIDE

O godzinie 10:00 rozpocznie się zaś pierwszy z tytułowych hitów – Amatorzy podejmą Retro, a więc naprzeciwko siebie staną drużyny, które nie wiedzą co to porażka. Ba – ci drudzy nie wiedzą nawet co to remis, bo wszystkich pokonują wyraźnie i w sposób niepodlegający większej dyskusji. Amatorzy spróbują jednak podważyć wiarygodność drużyny Szymona Strychalskiego. Po pokonaniu Na Fantazji ta ekipa urosła a innym ważnym aspektem jest fakt, że Patryk Jędrysiak i spółka mają w tym momencie cztery punkty straty do liderów i nie mogą pozwolić, by ten dystans się powiększał. Tak na gorąco ciężko stwierdzić, co musi się stać, żeby Amatorzy faktycznie zwyciężyli. Retro gra bowiem solidnie, ma najlepszą w lidze obronę (tylko dwa stracone gole) i najlepszy atak. Zespół z Wołomina ma jednak Kamila Zarębę, który w każdym spotkaniu zdobywał przynajmniej jedną bramkę i jeśli utrzyma ten poziom, a obrona zagra „swoje”, to Squad może wreszcie skapitulować.

TYP ORGANIZATORA - REMIS  TYP MICHAŁA - AMATORZY

Punktów musi też szukać KroosDe Team. Sześć na koncie, gdy spokojnie mogło być dwa razy więcej, to na pewno rozczarowanie, ale nie można załamywać rąk, szczególnie gdy na horyzoncie pojawia się ekipa, z którą Michał Wytrykus i spółka potrafią grać. Co prawda Tiger United to nowa drużyna, ale gdy jeszcze był Tiger Wołomin, to KroosDe regularnie zdobywał na nim punkty, wygrywając w sposób zdecydowany. Ciekawe czy ta tendencja się utrzyma, tym bardziej, że zespół Mariusza Magierka ostatnio gra bardzo solidnie, a po przyjściu Kamila Czyżaka podniósł jakość swojej gry do przodu. Wydaje nam się, iż to spotkanie wskaże kierunek, w jakim jedni i drudzy pójdą. Ten kto wygra, będzie mógł się jeszcze łudzić, że walczy o coś więcej niż środek tabeli. Przegrany nawet tych złudzeń zostanie pozbawiony.

TYP ORGANIZATORA - KROOSDE TEAM TYP MICHAŁA - TIGER UNITED

Coraz mniej okazji do odniesienia pierwszego zwycięstwa na wiosnę mają natomiast AutoSzyby. Chłopaki dzielnie walczyli ze Spartą i już prawie witali się z trzema punktami, by ostatecznie zostać z niczym. Czy mimo ubiegłotygodniowej porażki widzą nadal światełko w tunelu? Mamy taką nadzieję, bo bez tego nie mają czego szukać z Al-Maj Car. Markowianie po swoim ostatnim pojedynku też czuli duży niedosyt, bo spodziewali się zwycięstwa a nie remisu z Ursynowem, ale jeśli marzy im się skok w ligowej hierarchii, to teraz po prostu nie mają wyjścia – MUSZĄ WYGRAĆ. Podopieczni Grześka Wojdy muszą wyjść z ofensywnym nastawieniem na plac i od razu pokazać, kto będzie tutaj rozdawał karty. Szczególnie, gdyby po raz kolejny mieli problem z bramkarzem. Wszyscy, którzy do tej pory stawali między słupkami w ekipie Al-Maj delikatnie mówiąc zawodzili, a nie zapominajmy, że w AutoSzybach jest kilku graczy z młotkiem w nodze. Trzeba mieć to na uwadze, bo jeśli znowu wysiłek całej drużyny zostanie zaprzepaszczony w głupi sposób, to niektórym zawodnikom może się odechcieć przyjeżdżać do Zielonki.

TYP ORGANIZATORA - AL-MAJ CAR  TYP MICHAŁA - REMIS

A być może najważniejszym wydarzeniem w tym mieście, a już szczególnie między godziną 16 a 17 będzie szlagier 1.ligi – Fil-Pol kontra Dar-Mar! Spotykają się mistrz z wicemistrzem poprzedniej edycji, jak również dwaj poważni kandydaci bo obsadzenia podium czwartej edycji. Nie ulega wątpliwości, że ta potyczka jest szalenie ważna zwłaszcza dla dawnej Andromedy. O ile bowiem Dar-Mar idzie na razie przez rozgrywki suchą stopą, to ekipa Wojtka Kuciaka już dwa razy dała się pokonać i to nie zespołom z czołówki, a środka tabeli. I z tego względu trzeba na ten mecz wytoczyć największe działa. Z braćmi Włodyga na czele, z poważnym bramkarzem, bo tylko w ten sposób będzie można stawić czoła Dar-Marowi, który ma ten komfort, że wcale nie musi, a tylko może. W poprzednim sezonie Fil-Pol raz wygrał a raz zremisował i obydwa spotkania trzymały w napięciu do samego końca. Oby w tym temacie nic się i tym razem nie zmieniło!

TYP ORGANIZATORA - REMIS  TYP MICHAŁA - FIL-POL

Wielu goli niech się za to nie spodziewają ci, którzy zdecydują się zobaczyć mecz Ursynowa z Wola Rasztowską. Jedni i drudzy to skrajni minimaliści i nawet jeśli wygrywają lub remisują, to rzadko strzelają przy tym więcej niż jedną bramkę. Wróć – w tym sezonie to jak na razie w ogóle nie zdarzyło im się odnieść zwycięstwa, co przy pięciu rozegranych spotkaniach nie wygląda najlepiej. Wola zarówno tydzień, jak i dwa tygodnie temu była w miarę blisko odniesienia triumfu, lecz ostatecznie kończyło się na podziale punktów. Widzimy jednak symptomy poprawy gry ekipy Tomka Kryszkiewicza i w naszej ocenie są oni lekkim faworytem tego starcia. Tym bardziej, że w obozie przeciwników na pewno nie wystąpi Adam Stańczuk, który był przecież najważniejszą opcją zespołu Roberta Biskupskiego w ataku. Gracze w czarno-czerwonych koszulkach będą musieli poszukać innych wariantów rozegrania, ale skoro ten podstawowy nie przynosił większych efektów, to jak wierzyć, że ten zaimprowizowany przyniesie?

TYP ORGANIZATORA - REMIS  TYP MICHAŁA - URSYNÓW

Wygrali z Fil-Polem, minimalnie ulegli z Offside, a co pokażą z Al-Marem? Marcova nie ma łatwego terminarza, chociaż w sumie w pierwszej lidze nikt takiego nie ma, zwłaszcza beniaminek. Fioletowi po bardzo słabym początku ostatnio zaczęli grać tak, jak nas do tego przyzwyczaili i na efekty nie trzeba było długo czekać. Ale trochę aż boimy się na nich stawiać, bo gdy to robimy, to oni przegrywają, natomiast gdy już zdajemy się nie widzieć szans na ich zwycięstwo, to oni zaskakują. Al-Mar nie będzie łatwym przeciwnikiem, lecz z drugiej strony – ten zespół dawno nie prezentował się tak niemrawo jak ostatnio. Dalecy jesteśmy od stwierdzenia, że bracia Rychta i spółka zapomnieli jak się gra w piłkę, ale ostatnie spotkania w ich wykonaniu to był jeden wielki brak boiskowego zrozumienia. Rok temu Al-Mar grał bardzo solidnie a nawet gdy prezentował się słabiej, to przynajmniej remisował. Teraz doszło do tego, że przeciwnicy nie grają z nim po to, by przetrwać, ale po to by wygrać. In-Plus pokazał przed tygodniem jak to się robi i kto wie, czy Marcova nie pójdzie śladem wyznaczonym przez Księgowych.

TYP ORGANIZATORA - AL-MAR :)  TYP MICHAŁA - AL-MAR

A skoro o In-Plusie mowa, to w niedzielę czekają go derby Marek z Incognito. Ciekawy pojedynek, bo przecież w obozie Mariusza Kwiatkowskiego jest wielu zawodników, którzy swojego czasu rywalizowali pod szyldem weekendowego przeciwnika – choćby bracia Ryńscy czy Damian Augustyniak. Będzie to więc mecz z małymi podtekstami, ale bez względu na to kto wygra, za triumf dostanie trzy punkty. Zdecydowanym faworytem do ich zgarnięcia są podopieczni Patryka Gall – skoro potrafili pokonać Al-Mar, który z kolei zlał Incognito, to aż trudno wyobrazić sobie scenariusz, w którym bracia Szeliga schodząc z boiska muszą gratulować wygranej przeciwnikom. Ale nie zapominajmy – mówimy o In-Plusie, który jest w stanie postraszyć faworyta, by następnie oddać mecz niemal za darmo outsiderowi. Jeżeli jednak wspomniany Patryk Gall zbierze kluczowych zawodników na godzinę 19:00, to Incognito niech jak najszybciej robi prawko kategorii D. Postawienie autobusu we własnym polu karnym może być bowiem koniecznością.

TYP ORGANIZATORA - IN-PLUS  TYP MICHAŁA - IN-PLUS

O obronie Częstochowy nawet przez chwilę nie pomyślą za to gracze Na Fantazji. Trudno bowiem, by ekipa o takiej nazwie, nagle ustawiała się przed swoim polem karnym w siedmiu graczy i skupiała na wybijaniu piłki byle dalej. Ale jest też inny powód, dla którego ferajna Kacpra Jąkały może zaprezentować wesoły futbol – chłopaki będą bowiem po weselu jednego ze swoich dobrych znajomych, a wiadomo że specjalnie na mecz oszczędzać się nie będą ;) Czy Sparta zdoła wykorzystać tę ewentualną niedyspozycję przeciwnika? Jest na to szansa, szczególnie po ostatnim zwycięstwie nad AutoSzybami, które było przy okazji pierwszym w tym sezonie. Spartanie co prawda nie zagrali wybitnego spotkania, ale to w sumie dobra dla nich informacja. Jeśli bowiem udało się wreszcie wygrać, a mimo to są pewne rezerwy, to być może z każdą kolejką będzie to wyglądało jeszcze lepiej. Podstawa to optymistyczne myślenie, zwłaszcza że przecież i tak niżej już się spaść nie da ;)

TYP ORGANIZATORA - SPARTA  TYP MICHAŁA - SPARTA

Powyższe typy należą do Michała Kaźmierskiego z Tiger United. Na razie w meczu organizator - uczestnicy 2:3 ;)

I jeszcze kilka ważnych informacji przed jutrem:

1. Typować mecze można do niedzieli do 8:00

2. Nie ma zawodników pauzujących za kartki.

3. Przypominamy o jak najszybszej wpłacie przynajmniej połowy wpisowego (600 zł).

4. Jeżeli nie będzie padać, zrobimy kolejną porcję zdjęć indywidualnych i grupowych. Wszystkie fotki, jakie wykonaliśmy do tej pory zostały już wprowadzone do Waszych profili indywidualnych lub drużynowych.

5. Wyniki zakończonych spotkań będziemy aktualizować na stronie głównej. Nagrywanym spotkaniem (przy dobrych warunkach pogodowych) będzie Amatorzy - Retro. Materiał z meczu Ursynów - Drzewce pojawi się dziś, a KroosDe Team - Dar-Mar na dniach.

Wszystkim życzymy udanej soboty i do zobaczenia w niedzielę!


Dodaj komentarz

filpol1516 1andromeda puchar1Rfilpol1718 1