Futboliga - Liga Ósemek Piłkarskich

 

ZALOGUJ SIĘ SUBSKRYBUJ

Logowanie

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Zapowiedź rundy wiosennej

09
Lis

Pierwszą część sezonu zakończyliśmy bardzo szybko, bo w osiem tygodni. Druga odsłona piątej edycji nie dość, że będzie jeszcze dłuższa, to równie intensywna jak poprzednia. 

Na wiosnę będziemy musieli rozegrać aż dziesięć kolejek ligowych (1 zaległa + 9 rundy rewanżowej) oraz Puchar Ligi. Biorąc pod uwagę, że w połowie czerwca rozpoczynają się Mistrzostwa Europy, musimy odpowiednio wcześniej rozpocząć granie, by we właściwym momencie je zakończyć. Do tego dochodzą Święta Wielkanocne oraz długi weekend majowy. Jasnym jest też, że nie możemy przewidzieć jaka pogoda będzie pod koniec marca. No ale o pewnych rzeczach trzeba myśleć już teraz. Nasz plan (wstępny) jest więc następujący:

 • 9.kolejka - 22 marca
 • 10.kolejka - 29 marca
 • 11.kolejka - 5 kwietnia
 • 12 kwietnia - wolne (Święta Wielkanocne)
 • 12.kolejka - 19 kwietnia
 • 13.kolejka - 26 kwietnia
 • 3 maja - wolne (długi weekend)
 • 14.kolejka - 10 maja
 • 15.kolejka - 17 maja
 • 16.kolejka -  24 maja
 • 17.kolejka -  31 maja
 • 18.kolejka -  7 czerwca
 • 14 czerwca - Puchar Ligi + zakończenie sezonu

Jeśli chodzi o Puchar Ligi, to trudno powiedzieć, jaką przyjmiemy formułę. Najprawdopodobniej zostanie on rozegrany w jedną niedzielę, bo na dwie nie damy tego rady rozbić. Nasz scenariusz zakłada rozegranie tej imprezy tego samego dnia co uroczyste zakończenie, a jego formuła to "przegrywający-odpada". No chyba że rozpoczniemy granie 15 marca, to wtedy zyskamy jeden weekend i być może uda się Puchar rozegrać w takim samym formacie jak zwykle. Temat do przemyślenia. 

Mniej więcej od końca lutego/początku marca będziemy się dowiadywać, czy wszystkie drużyny kontynuują swoją przygodę z rozgrywkami. Chyba że ktoś już teraz wie, że odpuszcza? Taka informacja uzyskana z dużym wyprzedzeniem pozwoli nam poczynić odpowiednie kroki, by liga nadal liczyła 20 ekip. Jakkolwiek mamy oczywiście nadzieję, iż nikt nie odpuści i honorowo dokończy sezon. 

Wpisowe w drugiej części sezonu będzie identyczne jak teraz - 1250 zł. Ale nastąpi inna zmiana - dopóki dany zespół nie opłaci wpisowego (na zasadzie, że połowa środków na 1.kolejce, a reszta do 4.kolejki), jego prośby dotyczące gry o konkretnych porach NIE BĘDĄ rozpatrywane. Oczywiście ta zasada nie będzie miała zastosowania na zaległej kolejce z jesieni. Wiadomo, że my i tak nie zawsze mamy możliwość ułożenia godziny meczu po Waszej myśli, ale tak jak wspomnieliśmy - tym którzy płacą na czas, będziemy się starali ułatwiać sprawę.

Co do nowości - nowa będzie na pewno murawa ;) Planujemy zresztą za jakiś czas zrobić mały rekonesans przy Dziennikarskiej, sprawdzimy jak idą prace i na pewno poinformujemy Was o postępach. Jeśli chodzi o sprawy, na które mamy wpływ, to będziemy dążyli do transmisji meczów na żywo (z komentarzem). To jest nasz nadrzędny cel. Jak poczytacie na Nocnej Lidze, niedawno zainwestowaliśmy w kolejny sprzęt i jedyne co nas ogranicza to brak stałego łącza na Stadionie oraz brak odpowiednio wysokiego "rusztowania", które dałoby dobrą perspektywę do nagrywania i odbioru meczu. Ale w obydwu tych kwestiach poczyniliśmy już pewne kroki i liczymy, że do końca marca uda się temat załatwić.

Jednego możecie być pewni - przez ten okres wolny od gry próżnować nie będziemy. Nie zapomnijcie więc od czasu do czasu zerknąć do nas w przerwie zimowej. A może macie jakieś pomysły, które uatrakcyjniłyby rozgrywki? Nasz mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. będzie cały czas aktywny i pozostaje do Waszej dyspozycji. 

To byłoby chyba na tyle. Dziękujemy za jesień, mamy nadzieję, że dobrze się bawiliście, życzymy Wam powodzenia we wszystkich rozgrywkach pod dachem, w jakich wystąpicie i... do zobaczenia w marcu!


Dodaj komentarz

Fil Pol 1516 Al Mar 1617 Fil Pol 1718 In Plus 1819