Futboliga - Liga Ósemek Piłkarskich

 

ZALOGUJ SIĘ SUBSKRYBUJ

Logowanie

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Czy Al-Mar w końcu wygra z Offsidem? Zapowiedź 3.kolejki

27
Wrz

W drugiej lidze jest już tylko jedna ekipa z kompletem punktów. W pierwszej jest więcej, ale większość z nich czekają w weekend trudne przeprawy.

Przed tygodniem pierwsze punkty w piątej edycji stracił Fil-Pol. Trochę pechowo, bo przeciwko Retro miał sporo okazji by zdobyć decydujące trafienie, ale jego karabinek z nabojami po prostu się zaciął. Nie wierzymy jednak, by ekipie Wojtka Kuciaka mogły się przytrafić dwa takie mecze pod rząd. To z kolei nie jest najlepsza wiadomość dla Incognito. Markowianie jak na razie mają na swoim koncie dwie porażki, a ta ostatnia – gdzie stracili aż dziesięć goli – to była po prostu deklasacja. I tutaj także istnieją pewne obawy, że może być ciężko, bo przecież Fil-Pol jest podrażniony i zrobi wszystko, by powrócić na właściwą ścieżkę. Co prawda chodzą słuchy, że w tym spotkaniu prawdopodobnie zabraknie Arka Stępnia, ale nawet bez niego dawna Andromeda jest murowanym faworytem do zgarnięcia trzech punktów. Zwłaszcza jeśli ich rywale znowu mieliby zaprezentować tak wakacyjną dyspozycję jak sprzed siedmiu dni.

TYP ORGANIZATORA - FIL-POL TYP ZAWODNIKÓW - FIL-POL 

A wiecie, że obydwie ostatnie ligowe potyczki między Offsidem a Al-Marem kończyły się wynikiem 3:3? Przedziwny zbieg okoliczności, bo rzadko się zdarzają tak wysokie remisy, a do tego dwa razy pod rząd. W niedzielę ta seria może zostać przełamana, chociaż ciężko powiedzieć, kto ma większe szanse, by szalę przechylić na swoją stronę. Offside ma spore problemy kadrowe i nie zagra w optymalnym zestawieniu. Z kolei Marcin Rychta o zawodników martwić się nie musi, choć warto zauważyć, że nawet w pełnym składzie drużyna z Wołomina tylko zremisowała przed dwoma tygodniami z Marcovą. Dlatego teraz Al-Mar musi powalczyć o zwycięstwo, bo gdyby przegrał to jego strata do czołówki wzrośnie aż do pięciu punktów. A wygląda na to, że jeśli ta ekipa kiedyś ma przełamać dominację Offsidu w bezpośrednich potyczkach (Offside nigdy nie przegrał w Futbolidze z Al-Marem), to chyba w ten weekend jest ku temu idealna okazja. I nawet nie chodzi o osłabienia w obozie rywali, ale jeśli bracia Rychta i spółka, chcą być traktowani poważnie w kontekście walki o mistrzostwo, to kogoś poważnego muszą wreszcie pokonać.

TYP ORGANIZATORA - REMIS  TYP ZAWODNIKÓW - OFFSIDE

Dużo większe wyzwanie niż przed tygodniem czeka również In-Plus. Po tym jak Księgowi przejechali się po Incognito, teraz po drugiej stronie barykady stanie Retro. Ci drudzy proces aklimatyzacji z najwyższą klasą rozgrywkową mają już chyba za sobą, bo tak należy ocenić ich remis z Fil-Polem. Ale wiadomo – apetyt rośnie w miarę jedzenia i Squad na pewno postara się, by w niedzielę sprawić niespodziankę. Jest to możliwe oczywiście pod warunkiem zebrania pełnego składu, czyli przynajmniej takiego jak w drugiej kolejce. In-Plus jak na razie chyba ani razu nie dysponował optymalną kadrą, ale ta którą Patryk Gall zbierał, spokojnie wystarczała do dość łatwych zwycięstw. Przestrzegamy go jednak, by podobny manewr zastosować teraz. Retro się rozkręca, ma wielu ciekawych graczy i niczego faworytom nie odda tutaj za darmo. W poprzedniej edycji Pucharu Ligi zdołał ich zresztą pokonać, więc dlaczego miałby nie wierzyć, że podobna sztuka nie uda mu się teraz?

TYP ORGANIZATORA - REMIS  TYP ZAWODNIKÓW - IN-PLUS

Z nieba do piekła – taką z kolei drogę w pierwszych dwóch kolejkach przebyli reprezentanci Ursynowa i Na Fantazji. Zaczęli od efektownych zwycięstw, ale potem przyszły bolesne porażki, które jednych i drugich trochę sprowadziły na ziemię. Teraz jedna z tych ekip będzie miała szansę powrócić na zwycięski szlak, ale trudno stwierdzić, kto ma ku temu lepsze perspektywy. W teorii Ursynów miał dużo trudniejszych rywali, ale teraz będzie sobie musiał radzić bez Mateusza Muszyńskiego, który był motorem napędowym jego ofensywnych akcji. Fantazja musi z kolei wyciągnąć wnioski po ostatniej potyczce z Hashem, bo zagrała wówczas bardzo słabo i znowu powróciły demony z przeszłości, gdzie każdemu z zawodników wydawało się, że to on może przesądzić o losach spotkania. Jeśli w tej kwestii coś się udało wyjaśnić przez ostatni tydzień, to Fantazyjni mogą tutaj sięgnąć po całą pulę. A jeśli chcą pokazać, że w tym sezonie stać ich na coś więcej niż środek tabeli, to nie tyle powinni, co wręcz muszą zacząć zakasać rękawy.

TYP ORGANIZATORA - URSYNÓW  TYP ZAWODNIKÓW - REMIS

W bardzo trudnej sytuacji po ligowym (fal)starcie są również zawodnicy Nauki Jazdy u Sławka. W tym momencie chyba nikt by nie postawił, że ten zespół będzie jeszcze odgrywał poważną rolę w pierwszej lidze, bo jednak dwie dość przykre porażki z Al-Marem i Fil-Polem, pozwoliły sobie wyrobić raczej mało ekskluzywną opinię o tej drużynie. No ale tak naprawdę wszystko jest w nogach samych zawodników, którzy w niedzielę otrzymają kolejną szansę, by wreszcie pokazać iż nie są w pierwszoligowej stawce nieproszonym gościem. Ale oczywiście trzeba też zakładać ryzyko kolejnej porażki, bo następnym przeciwnikiem NJUS będzie Dar-Mar. Drużyna z Kobyłki jak na razie skutecznie przeskakuje przez kolejne przeszkody i w obydwu dotychczasowych starciach, nie straciła nawet bramki. To jednak nie ta passa jest najważniejsza, a ta która decyduje o ligowych punktach. I pewnie nie znajdzie się śmiałek, który postawiłby tutaj przeciwko Dar-Marowi. Trudno się temu dziwić, ale mamy nadzieję, że Nauka Jazdy wreszcie zagra przynajmniej na takim poziomie, iż mecz – wzorem poprzednich – nie rozstrzygnie się już po 30 minutach.

TYP ORGANIZATORA - DAR-MAR  TYP ZAWODNIKÓW - DAR-MAR

Bardzo ważny pojedynek z perspektywy jego uczestników odbędzie się za to o godzinie 17:00 – Marcova podejmie Spartę. Łączny dorobek punktowy tych ekip to w tym momencie zaledwie jedno „oczko”. Zdobyli je Fioletowi, którzy mimo że na razie okupują dolne miejsca w tabeli, to ze swojej postawy mogą być zadowoleni. Tego samego – zwłaszcza po ostatnim meczu – na pewno nie powiedzą o sobie Spartanie. Ich powrót do pierwszej ligi jest na razie bardzo bolesny, a nie dość, że nie układa im się na boisku, to poza nim wcale nie wygląda to lepiej. Na ostatnim meczu chętnych do gry było zaledwie ośmiu i dawno sobie nie przypominamy tak słabej frekwencji w obozie Jacka Słońskiego. Ciekawe czy to jedynie wypadek przy pracy czy może coś poważniejszego. Ale nie rozstrzygając tego, radzimy wszystkim zawodnikom dumę schować do kieszeni. Tutaj potrzebny będzie każdy z nich, bo to jest starcie które powie nam, w jakich kolorach jawi się przyszłość tej ekipy. Na razie wygląda to bowiem czarno-biało.

TYP ORGANIZATORA - SPARTA TYP ZAWODNIKÓW - MARCOVA

Bardzo dobre nastroje towarzyszą z kolei zawodnikom Tigera. Ferajna Mariusza Magierka idzie na razie jak burza i ma ochotę na skompletowanie klasycznego hat-tricka. Przestrzegamy ją jednak, by nie lekceważyć Al-Maju. To – podobnie jak oni – zespół mający w swoich szeregach twardo grających zawodników i który po wyraźnym sukcesie nad Sokołami, na pewno nabrał wiatru w żagle. Grzesiek Wojda dopisał też do składu kolejnych graczy i jeśli wszyscy wreszcie pojawią się w Zielonce, to może to być mieszanka wybuchowa. Markowianie muszą jednak pamiętać, by w niedzielę mądrze zabezpieczyć tyły. Duet Adam Drewnowski – Paweł Gołaszewski jest bowiem w świetnej formie i chętnie dopisze do swojego konta kolejne bramki i asysty. Z tego też powodu warto zadbać o podstawowego bramkarza. Jeśli te warunki zostaną spełnione, to obejrzymy dobry i wyrównany mecz. Ale jeśli nie, to Al-Maj szybko stanie w obliczu drugiej porażki w sezonie.

TYP ORGANIZATORA - TIGER  TYP ZAWODNIKÓW - TIGER

Zmazać plamę z drugiej kolejki – taki cel już jutro będzie przyświecał SSC ŻoliBoli. Ligowy debiutant doznał kompromitującej porażki w poprzednią niedzielę i pewnie najchętniej schowałby po niej głowę w piasek. Na szczęście szybko nadarza się okazja do rehabilitacji, choć warunkiem jest rzecz jasna nieporównywalnie lepsza gra i większa doza woli walki niż przeciwko Tigerowi. Ale nawet jeśli chłopaki zmienią podejście, to wcale nie będzie im lekko z Drzewcami. Zielonkowska młodzież ma na swoim koncie cztery punkty, ostatnio zainkasowała aż pięć bramek, a po raz drugi z rzędu zawodnik tej drużyny sięgnął po miano MVP. Adrian Zając i spółka pewnie kalkulują więc, jak będzie wyglądała tabela, gdy odniosą kolejny triumf. Są tutaj faworytami, mają solidny i zbilansowany skład, dlatego bardziej niż od dyspozycji ich rywali, to od nich zależy jak to się wszystko skończy. Na wszelki wypadek powinni jednak zneutralizować poczynania Szymona Tokaja, bo gdy ten zawodnik nie będzie miał za dużo miejsca, to jego zespół straci swój główny atut. A wtedy drzwi do trzech punktów będą stały otworem.

TYP ORGANIZATORA - DRZEWCE TYP ZAWODNIKÓW - DRZEWCE

Za zwycięstwem w Futbolidze zdążyły już zatęsknić dwie kolejny drużyny – Sokoły i Wola Rasztowska. I trudno powiedzieć, czy takiego obrotu sprawy można się było spodziewać, czy też stanowi to zaskoczenie. Rok temu zielonkowscy weterani mieli fenomenalną jesień, wygrywali z wieloma zespołami z czołówki, a teraz kolekcjonują jedynie porażki. Nie lepiej wygląda to w drużynie ich niedzielnych oponentów – remis z ŻoliBoli dało się jeszcze przełknąć, ale już okoliczności porażki z Drzewcami na pewno bolą do dziś. Gdyby jednak porównać dyspozycję Sokołów i Woli, to tutaj zdecydowanie lepiej wypadają ci drudzy. Oni przynajmniej wyraźnie nie odstawali od swoich rywali, czasami brakowało im też szczęścia, lecz jesteśmy w stanie podpisać się pod stwierdzeniem, że koniec tej kiepskiej passy przypadnie właśnie jutro. Bo jeśli nie z Sokołami, które przeżywają ogromny kryzys sportowy, ale też i organizacyjny, to z kim mają szukać upragnionego przełamania?

 TYP ORGANIZATORA - WOLA RASZTOWSKA  TYP ZAWODNIKÓW - WOLA RASZTOWSKA

Trzeci tydzień w piątej odsłonie zwieńczy konfrontacja AGD Marking z FC Hash. Nie ma co ukrywać – myśleliśmy, że do tego spotkania Haszyści będą przystępowali nie mając na swoim koncie punktów. Tymczasem oni zaskoczyli i po dobrym meczu ograli Na Fantazji. Niech jednak sobie nie myślą, że skoro tam młodzi gracze i tu młodzi gracze, to teraz pójdzie im równie dobrze. Personalnie AGD to drużyna z czołówki drugiej ligi, z aspiracjami na pierwszą. Co prawda część zawodników przyjedzie dopiero po swoim ligowym spotkaniu w Okregówce, ale jakoś nie chce nam się wierzyć, że to będzie stanowiło okoliczność łagodzącą dla Hashu. Miejscowi musieliby zagrać naprawdę kapitalne spotkanie, by marzyć o triumfie, chociaż wiadomo, że Piotrek Dudziński taką teorię szybko by wyśmiał. Chociaż on to akurat powinien zastanowić się nad czymś innym – bo skoro drużynie zaczęło iść dokładnie pod jego nieobecność, to tak wyraźnego sygnału od drużyny radzilibyśmy mu nie lekceważyć ;)

TYP ORGANIZATORA - AGD MARKING TYP ZAWODNIKÓW - AGD MARKING

I jeszcze kilka ważnych informacji przed jutrem:

1. Typować mecze można do niedzieli do 10:00. Jak to zrobić? Wszystko znajdziecie TUTAJ

2. Przypominamy o wpłacie przynajmniej połowy wpisowego (600 zł).

3. Jeżeli nie będzie padać, porobimy kolejną porcję zdjęć indywidualnych i drużynowych.

4. Zawieszony za czerwoną kartkę jest Mateusz Muszyński (Ursynów).

5. Wyniki zakończonych spotkań będziemy od razu aktualizować na stronie głównej.

6. Zachęcamy do udziału w zabawie w naszego facebookowego typera - więcej szczegółów TUTAJ.

7. Jeszcze dziś pojawi się na stronie zapowiedź meczu kolejki: Sparta - Marcova. Będą też kursy na forBET!

Wszystkim życzymy udanej soboty i do zobaczenia w niedzielę!


Dodaj komentarz

Fil Pol 1516 Al Mar 1617 Fil Pol 1718 In Plus 1819