Futboliga - Liga Ósemek Piłkarskich

 

ZALOGUJ SIĘ SUBSKRYBUJ

Logowanie

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Wybraliśmy najlepszych zawodników czwartej edycji!

28
Cze

Na uroczystym zakończeniu zdradziliśmy już, do kogo trafią najbardziej wartościowe statuetki za ostatni sezon. Pora ten wątek co nieco rozwinąć.

Zanim jednak przejdziemy do nazwisk i opisów, krótkie wyjaśnienie. Czynników które braliśmy pod uwagę wybierając poszczególnych graczy było bardzo wiele. Przede wszystkim ich dyspozycja na przestrzeni całego sezonu, to ile rozegrali meczów (klasyfikowaliśmy tych, którzy mieli ich na swoim koncie przynajmniej kilkanaście), miejsce jakie zajęła ich drużyna w tabeli, to czy udało im się wygrać jakąś klasyfikację indywidualną i jeszcze trochę moglibyśmy tak powymieniać. Dlatego prosimy do tego podejść - jak zwykle - z dużym dystansem, bo niestety miejsc było tylko osiem, a chętnych pewnie kilka razy tyle.

Wstęp mamy za sobą, więc czas by zaprezentować najlepszych z najlepszych. W pierwszej lidze wybór był prosty - tutaj szukaliśmy reprezentanta zwycięskiej ekipy, a chyba nikt nie miał takiego wpływu na ten zespół jak PATRYK SZELIGA! To dla niego już druga nagroda indywidualna w tym sezonie, bo pierwszą otrzymał w Nocnej Lidze. Popularny "Szeldon" zrobił ogromny postęp na przestrzeni ostatniego roku i to co dzieje się teraz wokół jego osoby, to wyłącznie konsekwencja eksplozji jego potencjału. Serdecznie gratulujemy!

8kolejki top4edycji 1liga

Jeśli chodzi o bramkarza sezonu w elicie, to wybraliśmy nim NORBERTA KUCHARCZYKA. Zawodnika, który zawsze trzyma równy, dobry poziom, co wcale nie jest proste, zwłaszcza gdy ma się czasem ledwie kilka interwencji w meczu. Linię obrony zestawiliśmy z kolei wyłącznie z graczy In-Plusu - wpierw mamy Krzyśka Woźniaka, który trzymał tę formację w drużynie nowych mistrzów rozgrywek, a obok niego jest Karol Szeliga - gracza, którego przedstawiać nie trzeba, aczkolwiek dodajmy że to król asyst tego sezonu. Praktycznie między nimi ustawiliśmy Sebastiana Kozłowskiego - najrówniej grającego zawodnika Offsidu, którego tej drużynie na pewno zabrakło w wielkim finale. Potem duet Fil-Polu - czyli współ-najlepszy asystent sezonu Karol Sochocki oraz najlepszy kanadyjczyk - Arek Stępień. A w ataku oczywiście król strzelców pierwszej ligi - Łukasz Godlewski.

Teraz druga liga. Tutaj także MVP to reprezentant drużyny, która po ostatniej kolejce cieszyła się z pierwszego miejsca. Retro swój sukces zawdzięcza w dużej mierze świetnej ofensywie, ale wiecie, że na przestrzeni osiemnastu kolejek, ta drużyna straciła zaledwie dwanaście goli?! I własnie centralną postać muru obronnego Squadu wybraliśmy na najbardziej wartościowego gracza zaplecza elity - został nim IREK ZYGARTOWICZ! Zawodnik który nie tylko świetnie bronił, ale też wiedział jak umiejętnie podłączyć się do akcji ofensywnej - na swoim koncie zapisał chociażby sześć asyst. Jesteśmy pewni, że pierwszoligowi napastnicy również będą z nim mieli spore problemy. Brawo!

8kolejki top4edycji 2liga

Miano najlepszego bramkarza drugiej ligi trafiło za to do WOJTKA KOŁODZIEJCZYKA. Najwięcej czystych kont w sezonie, bardzo równy poziom - decyzja nie mogła być inna. A golkipera Drzewcy w działaniach destrukcyjnych będą wspomagać Mateusz Gołaszewski (ten zawodnik nigdy nie schodzi poniżej pewnego poziomu) oraz Darek Oleksiak, który w Sparcie stanowił przeszkodę nie do przejścia. Przechodzimy do pomocy, a tam od lewej Kamil Kłopotowski (szczególnie w końcówce sezonu pokazał na co go stać), Przemek Styczyński (niemal wszystko, co dobrego działo się w ofensywie Al-Maju było jego zasługą) oraz Sebastian Płócienniczak (król asyst drugiej ligi, gdzie kolejnego zawodnika w tej klasyfikacji wyprzedził aż o siedem kluczowych podań). Został nam jeszcze atak - a tę pozycję zarezerwowaliśmy dla najlepszego strzelca i kanadyjczyka drugiej ligi - Kamila Zaręby. Ten chłopak na pewno drugą ligę umiejętnościami przerasta - problem w tym, że za rok znowu będzie się musiał w niej męczyć...

Dla MVP obydwu poziomów oraz najlepszych bramkarzy mamy oczywiście do wyboru po bilecie do Kina Helios lub voucherze na burgera do Krowa i Kurczak Grill Bar. Przy okazji bardzo dziękujemy obydwu naszym partnerom za wsparcie w tegorocznej kampanii.

W profilach indywidualnych wyżej wymienionych graczy już pojawiła się informacja, że zostaliście wybrani do DRUŻYNY SEZONU. A kolejne notowanie dopiero w następnej edycji :)


Dodaj komentarz

Fil Pol 1516 Al Mar 1617 Fil Pol 1718 In Plus 1819