Futboliga - Liga Ósemek Piłkarskich

 

ZALOGUJ SIĘ SUBSKRYBUJ

Logowanie

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Liczby kolejki - odcinek 18!

20
Cze

Jeśli chodzi o Liczby Kolejki, to w tym sezonie prezentujemy je po raz ostatni. I niewykluczone, że w ogóle pożegnamy je w obecnej formule.

Nie ukrywamy, iż znajdowanie co tydzień nowych ciekawostek nie było proste. Staraliśmy się, by ten cykl był atrakcyjny, ale wiadomo - niektóre pomysły już się wyczerpały i nie chcemy ich powielać. Dlatego w przyszłym sezonie Liczby Tygodnia będą wyglądały inaczej, ale o tym poinformujemy w odpowiednim czasie. Możemy Wam zdradzić, iż jesteśmy na dobrej drodze, by niedługo na stronie pojawiły się statystyki all time drużynowe! Czyli która ekipa zdobyła najwięcej goli w historii, która najwięcej asyst, zawodnicy której najczęściej pojawiali się w ósemce kolejki, etc. Cały czas pracujemy też nad tym, by wreszcie pojawiły się statystyki wszech czasów dotyczące występów. Mieliśmy to kilka razy obiecane, ale sprawa nie ruszyła. Mamy nadzieję, że wkrótce to się zmieni.

Natomiast w dzisiejszym artykule krótka retrospekcja zdarzeń, gdzie pod lupę wzięliśmy walkowery. Chcieliśmy sprawdzić, czy ten sezon był wyjątkowy zważywszy na ich liczbę, jak również ile ich było w ostatniej kolejce (która zawsze jest specyficzna) i jak ostatnia seria czwartej edycji wypadła na tle pozostałych (pamiętając przy tym, że w pierwszym i drugim sezonie meczów było zdecydowanie mniej - bo było też mniej zespołów). Liczba walkowerów utrzymuje się ogólnie na bardzo podobnym poziomie. W pierwszej, drugiej i czwartej edycji było ich po 4, natomiast w trzeciej najwięcej - 6. W teorii więc mamy delikatną tendencję spadkową w porównaniu do zeszłego roku. Natomiast jeśli chodzi o ostatnie kolejki, to tutaj sytuacja również jest stabilna. Nie było jeszcze ani razu tak, że wszystkie spotkania w finałowej serii doszły do skutku. Najpierw był jeden walkower, za rok też jeden, w trzeciej edycji aż dwa i teraz ponownie jeden. Chciałoby się, by w analogicznym okresie za rok, wreszcie doszło do przełamania i nikt swojego spotkania nie odpuścił.

I na koniec jak zwykle trochę liczb:

101 - czwartym graczem, który przekroczył barierę 100 punktów w kanadyjce jest Arek Stępień! Przed tygodniem za identyczny wyczyn chwaliliśmy Patryka Szeligę, który tej sztuki dokonał w 51 spotkaniach. Arek zrobił to jeszcze szybciej - w zaledwie 41 meczach! Do rekordzisty, czyli Karola Sochockiego trochę mu zabrakło, bo jego klubowy kolega tę granicę osiągnął trzy występy szybciej. Ale i tak wielki szacunek dla Arka. Na jego dorobek złożyło się 71 bramek i 30 asyst. Brawo!

50 - a tyle razy na mecz ligowy do Zielonki udał się Michał Kaźmierski. Bramkarz Tiger United o wyniku jubileuszowego spotkania będzie chciał jak najszybciej zapomnieć, ale mimo utraty dziewięciu goli i tak został on wybrany najlepszym graczem swojej ekipy. Zresztą jak najbardziej zasłużenie. Życzymy mu oczywiście kolejnej "50" w Futbolidze.

10 - Arek Stępień zapisał się też na innej karcie historii, albowiem już dziesięć razy był wybierany zawodnikiem meczu. Z racji rozegrania 41 potyczek, średnio to miano trafia do niego raz na cztery kolejki. A ten wynik osiągnął jako piąty zawodnik rozgrywek.

Przed nami jeszcze jedno podsumowanie - całego sezonu. Pojawi się ono w przyszłym tygodniu, już po rozegraniu Pucharu Ligi.


Dodaj komentarz

Fil Pol 1516 Al Mar 1617 Fil Pol 1718 In Plus 1819