Futboliga - Liga Ósemek Piłkarskich

 

ZALOGUJ SIĘ SUBSKRYBUJ

Logowanie

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Liczby kolejki - odcinek 17!

12
Cze

Wielki finał czwartej edycji już za kilka dni! A na musiku będzie In-Plus, który do mistrzostwa potrzebuje zwycięstwa. Offside zadowoli się remisem.

W historii Futboligi udało nam się (o ile można tak powiedzieć) doprowadzić do dwóch meczów "o wszystko". Tak było w pierwszej edycji, w drugiej, natomiast w trzeciej niewiele brakowało, lecz remis Al-Maru z Dar-Marem spowodował, że ci pierwsi stracili szansę na mistrzostwo w przedostatniej serii i ich mecz z Fil-Polem był już jedynie o prestiż. Postanowiliśmy jednak sprawdzić, co historia mówi o tych meczach, z perspektywy zajmowanych miejsc przed ostatnią kolejką. Otóż w pierwszej edycji w pozycji drużyny goniącej był Fil-Pol (wtedy Andromeda). 

prestiz filpol

Chłopaki zajmowali drugie miejsce za Prestiżem i zdawali sobie sprawę, co muszą zrobić, by osiągnąć cel. I zrobili to - wygrali 3:0, a wszystkie gole zdobył wtedy Karol Sochocki. Z kolei w drugiej edycji to właśnie Fil-Pol był zespołem, który musiał wygrać decydujące spotkanie, by cieszyć się z wywalczonego mistrzostwa.

fil almar

Wtedy liderem do ostatniej serii był Al-Mar i podopiecznym Marcina Rychty wystarczał remis. Zespół z Wołomina zagrał jednak bardzo dobre zawody i pokonał obrońców tytułu 3:2. Wynika z tego, że tak naprawdę nie ma reguły, które miejsce zajmuje się przed wielkim finałem, bo te spotkania rządzą się po prostu swoimi prawami. I mamy nadzieję, że taki będzie też ten, który odbędzie się w niedzielę o godzinie 20:00.

Dziś liczby tygodnia trochę krótsze niż zwykle, ale mamy do zrobienia wiele rzeczy przed decydującą rozgrywką - przygotowujemy choćby kilka niespodzianek. Co nie oznacza, że nie mamy dla Was kilku ważnych liczb. Oto i one:

101 - trzecim zawodnikiem, który przekroczył 100 puntów w klasyfikacji kanadyjskiej został Patryk Szeliga! Zawodnik In-Plusu w niedzielę do swojego konta dopisał aż siedem "oczek" w tej klasyfikacji, co pozwoliło mu przekroczyć magiczną barierę i dołączyć do Karola Sochockiego i Łukasza Godlewskiego. Wszystko to w zaledwie 51 spotkaniach, natomiast na cały wynik złożyły się 63 gole i 38 asyst. BRAWO!

50 - a kolejnych dwóch graczy zapisało na swoim koncie okrągłe 50 występów w rozgrywkach. I co fajne - obydwaj okrasili to bramkami w spotkaniach ze swoim udziałem. Chodzi o Piotrka Dudzińskiego z FC Hash i Sebastiana Ryńskiego z Incognito. Gratulujemy.

A kolejne podsumowanie za tydzień!


Dodaj komentarz

Fil Pol 1516 Al Mar 1617 Fil Pol 1718 In Plus 1819