Futboliga - Liga Ósemek Piłkarskich

 

ZALOGUJ SIĘ
SUBSKRYBUJ

Logowanie

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Liczby kolejki - odcinek 11!

10
Kwi

Tydzień temu skupiliśmy się na kapitanach. Dziś przyjrzymy się uważniej innym, niezwykle ważnym osobom przebywającym na boisku.

Chodzi oczywiście o sędziów. W Futbolidze przewinęło się ich sporo - dokładnie 26. Niektórzy z mniejszym doświadczeniem, inni z większym, jeden nawet z wieloma meczami na koncie w Ekstraklasie. Poniżej znajdziecie ich imiona i nazwiska (pierwsza dziesiątka), wraz z liczbą posędziowanych spotkań w naszych rozgrywkach.

Maciej Kostyra - 158 meczów

Piotr Olszewski - 93 mecze

Dariusz Łazicki - 56 meczów

Robert Biskupski - 39 meczów (tak, ten sam)

Łukasz Pawlikowski - 29 meczów

Sebastian Jurkiewicz - 28 meczów

Damian Truszkowski - 24 mecze

Piotr Krajczyński - 23 mecze

Michał Łazicki - 19 meczów

Karol Puźmierowski - 15 meczów

Wśród wyżej wymienionych nie ma tego, który był sędzią ekstraklasowym. Chodzi o Piotra Pielaka, który posędziował w Futbolidze tylko pięć meczów, ale trzeba przyznać, że jego umiejętności były naprawdę na bardzo wysokim poziomie. Był stanowczy, konsekwentny, dało się wyczuć, że coś w światku sędziowskim widział. Z naszych obliczeń wynika, że w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce pod jego jurysdykcją odbyło się ponad 20 meczów. Do tego wiele w ówczesnej drugiej lidze czy Pucharze Polski.

Inna ciekawostka dotyczy z kolei naszego rekordzisty - Maćka Kostyry. Maciek całkiem niedawno był jednym z bohaterów...TeleExpressu oraz sport.pl. A to dlatego, że ruszyły rozgrywki RetroLigi, nawiązujące do tego co działo się w polskiej piłce przed wojną. Zawodnicy są ubrani w ówczesne stroje czy buty, a i piłka jest identyczna jak w tamtych latach. Więcej o tych rozgrywkach dowiecie się TUTAJ, z kolei występ Maćka w TeleExpressie poniżej (od 12:45)

I na koniec jak zwykle przechodzimy do liczb. Oto co udało nam się wynaleźć tym razem:

50 - barierę tylu meczów w Futbolidze przekroczyli trzej kolejni zawodnicy: Krzysiek Powierża (Al-Mar), bohater ostatniego magazynu Paweł Żochowski (FC Tiger United) oraz Grzegorz Wimmer (Sokoły). Uciekło nam z kolei, że przed tygodniem identyczną granicę osiągnął inny gracz Sokołów - Karol Bolesta. Również gratujemy wytrwałości ;)

25 - tyle asyst w Futbolidze skompletował już Adam Baran. Osiągnął ten wynik jako szósty w historii rozgrywek, a na swój dorobek zapracował w 52 meczach, wpierw w barwach Ursynowa a następnie Al-Maru. 

10 - a po raz dziesiąty do TOP 8 został wybrany inny zawodnik Al-Maru - Łukasz Godlewski. Popularny "Golden" dostąpił tego zaszczytu jako czwarty w historii, a z racji tego że w Zielonce zagrał blisko 60 meczów ligowych, to do drużyny tygodnia wybierany jest średnio co piątą/szóstą kolejkę.

A kolejne podsumowanie za tydzień!


Dodaj komentarz

filpol1516 1andromeda puchar1Rfilpol1718 1INP