Futboliga - Liga Ósemek Piłkarskich

 

ZALOGUJ SIĘ
SUBSKRYBUJ

Logowanie

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Liczby kolejki - odcinek 9!

20
Lis

Akurat na ostatnią serię przypadło kilka rekordowych osiągnięć. W jednym z nich główną rolę odegrali zawodnicy lidera drugiej ligi.

Tym razem nie będziemy się odnosili do historii rozgrywek, ale skupimy się na wynikach niedzielno-wtorkowych spotkań i ich konsekwencjach. Zaczynamy od wyczynu drużyny Retro, która jako pierwsza w Futbolidze zdołał przejść przez rundę jesienną bez ani jednej straty punktów. Ktoś powie - przecież to tylko druga liga. Jasne, ale nie zapominajmy, że jeszcze rok temu grał tutaj Offside i takiego wyczynu na swoje konto zapisać nie zdołał. Przy okazji zawodnicy Squadu byli ciekawi, jak w klasyfikacji generalnej ma się ich wynik aż pięciu czystych kont. To osiągnięcie zanotowali w zaledwie dziewięciu spotkaniach (w pozostałych czterech stracili po jednej bramce) i oczywiście postanowiliśmy sprawdzić, kto w tej klasyfikacji może się poszczycić najlepszym wynikiem. I wniosku są takie - przed Retro jeszcze daleka droga. Ba - okazało się, iż w poprzednim sezonie Dar-Mar w pierwszych dziewięciu meczach sezonu potrafił zanotować aż siedem czystych kont! W rundzie wiosennej już tak dobrze mu nie poszło, ale ostateczny wynik wyśrubował do dziewięciu meczów bez straty bramki. Przed Retro długa, acz nie niemożliwa droga, by ten rekord pobić. Ale jak pokazuje przykład Dar-Maru - finałowa część sezonu zawsze jest trudniejsza niż pierwsza. Warto mieć jednak cel, do którego należy dążyć, a wydaje się że w przypadku zespołu Szymona Strychalskiego wręcz wypada stawiać sobie nowe wyzwania, bo kwestia awansu jest w ich przypadku praktycznie rozstrzygnięta.

Jeszcze jedna ciekawostka po spotkaniach dziewiątej kolejki - zostały w niej podyktowane cztery rzuty karne, z czego aż trzy zostały niewykorzystane. I to przez kogo - pudła zaliczyli choćby Paweł Gołaszewski, Karol Sochocki (obydwaj nie trafili nawet w bramkę), natomiast Mateusz Tymiński oddał celny strzał, lecz jego intencje kapitalnie wyczuł Piotrek Dudziński, który obronił nawet dobitkę. To tylko potwierdza hasło, że karny to jeszcze nie gol ;)

Dobra, to teraz trochę liczb. A nawet nie trochę, bo wielu zawodnikom udało się przekroczyć nasze umowne granice. Jakie?

152 - piorunujący występ przeciwko KroosDe Team (5 goli i 2 asysty) pozwolił Karolowi Sochockiemu na przekroczenie bariery 150 punktów w Futbolidze. A wszystko to w 57 spotkaniach, co daje średnią ponad 2,5 punktu na mecz! Dość powiedzieć, że gdy Karol jest już w połowie drogi do 200, drugiemu w klasyfikacji Łukaszowi Godlewskiemu brakuje 11 "oczek" do 100.

52 - granicę tylu bramek przekroczył za to Arek Stępień z Fil-Polu. Arek potrzebował do tego 32 meczów i jest to drugi najszybszy wynik w historii. Szybciej zrobił to tylko... Karol Sochocki, potrzebując do tego 28 występów.

50 - pół setki meczów w zielonkowskich ósemkach stuknęło Sławkowi Lubelskiemu z Dar-Maru i Adamowi Baranowi, na którego dorobek składają się występy nie tylko w Al-Marze, ale też jednorundowy epizod w Ursynowie.

15 - tutaj znowu w roli głównej Karol Sochocki, który śrubuje swój wynik pod względem największej liczby zgarniętych MVP.

10 - tyle razy czyste konto w Futbolidze zachował Darek Waś. Bramkarz Woli Rasztowskiej dokonał tej sztuki jako piąty w historii. Na ten dorobek złożyło się równo 40 spotkań.

Zgodnie z naszymi zapowiedziami, na dniach pojawi się jeszcze obszerne podsumowanie całej rundy. Natomiast kolejne Liczby Tygodnia dopiero na wiosnę.


Dodaj komentarz

filpol1516 1andromeda puchar1Rfilpol1718 1INP