Futboliga - Liga Ósemek Piłkarskich

 

Zaloguj się!

Logowanie

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Liczby kolejki - odcinek 6!

23
Paź

Czy da się cały sezon przejść bez zwycięstwa? A bez porażki? Co prawda do końca tej edycji jeszcze sporo czasu, ale niektóre zespoły są w tym temacie na dobrej drodze.

Widząc jak dobrze w sezonie 18/19 idzie Dar-Marowi, Offsidowi oraz Retro, bo cała ta trójka może się pochwalić kompletem punktów, postanowiliśmy wrócić na chwilę do niedalekiej przeszłości i sprawdzić, czy komuś udało się kiedykolwiek przejść przez cały sezon bez ani jednej przegranej. W pierwszej edycji - którą wygrał Fil-Pol - ta sztuka nie udała się nikomu, a sam mistrz na 24 rozegrane spotkania, trzykrotnie musiał gratulować zwycięstwa swoim przeciwnikom. W drugim sezonie złote medale zainkasował Al-Mar, ale i on nie dał rady skompletować wyłącznie zwycięstw i remisów, ostatecznie dwa razy uznając wyższość swoich przeciwników. W trzeciej edycji doszło z kolei do ciekawej sytuacji, bo mistrzem został ponownie Fil-Pol, który skończył zmagania z dwiema przegranymi, ale lepszym wynikiem mógł się pochwalić i Dar-Mar (1) i Al-Mar (1). Ten ostatni był zresztą o włos od kuriozalnej sytuacji, bo gdyby w ostatnim meczu sezonu nie przegrał z dawną Andromedą, to nawet bez porażki na koncie nie wygrałby tytułu. Także w drugiej lidze, mimo obecności w niej WLSP, nikt w rubryce "porażki" nie zanotował 0. To wszystko pokazuje, że raczej nie ma możliwości, by przez całe rozgrywki przejść nietrafionym. Ale może ten sezon będzie przełomowy?

Niewykluczone, iż do annałów rozgrywek wpiszą się też inny ekipy. Chodzi o FC Hash, Ursynów i Auto-Szyby. Otóż w trzyletniej historii zielonkowskich ósemek nigdy się nie zdarzyło, by jakaś ekipa nie wygrała ani jednego spotkania w sezonie, choć był przypadek, że żadnego zwycięstwa w trzeciej edycji nie odniosła Malina, ale ta ekipa grała tylko jedną rundę. Wyżej wymieniona trójka musi się więc spiąć, chociaż to co pokazują zwłaszcza Hash i AutoSzyby optymistycznie nie nastraja...

Dość już jednak o drużynach - pora na trochę indywidualnych laurek, chociaż i tutaj nie wszystkie będą pozytywne:

50 - dziesiątym zawodnikiem, który przekroczył granicę 50 "oczek" w klasyfikacji kanadyjskiej jest Damian Zajdowski (Marcova). Popularny "Młody" potrzebował do tego zaledwie 23 spotkań, w których zanotował 30 goli i 20 asyst.

50 - do grupy szczęśliwców, którzy rozegrali pół setki meczów w Futbolidze dołączył w niedzielę Kuba Murawski (Dar-Mar). Z kolei w trzeciej kolejce tego samego osiągnięcia dokonał Kamil Melcher. Przyznamy, że nie przypuszczaliśmy, iż w ekipie KroosDe Team, która przecież dołączyła do nas dopiero w połowie pierwszego sezonu znajdzie się już zawodnik z tyloma występami, a tu proszę. Kamil obecnie ma już ich 52 i licznik ciągle rośnie.

2- drugą czerwoną kartkę w tym sezonie otrzymał Maciek Michalczuk (AutoSzyby). Ciekawa historia z tym zawodnikiem, bo a) wyrównał rekord Mateusza Antoniaka; b) jako pierwszy otrzymał dwa "asy kier" w jednym sezonie, c) premierowe wykluczenie otrzymał jako bramkarz (zagranie ręką poza polem karnym) a drugie jako zawodnik z pola (faul taktyczny). Niezłe statystyki jak na... trzy rozegrane mecze w Futbolidze.

Jeśli chodzi o inne statystyki, to przypominamy że od pierwszej kolejki prowadzimy ewidencję strzałów, strzałów celnych, rzutów rożnych oraz fauli. Jeśli jesteście ciekawi statystyk za szóstą serię, to zapraszamy TUTAJ

A kolejne podsumowanie oczywiście za tydzień!


Dodaj komentarz

filpol1516 1andromeda puchar1Rfilpol1718 1