Futboliga - Liga Ósemek Piłkarskich

 

ZALOGUJ SIĘ SUBSKRYBUJ

Logowanie

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Ważne informacje przed startem nowego sezonu

09
Wrz

Zakończyliśmy kompletowanie zespołów do piątej edycji Futboligi. Cel został zrealizowany - nadal mamy 20 drużyn, podzielonych na dwa poziomy rozgrywkowe.

Podczas wakacji docierały do nas sygnały, że możemy mieć naprawdę duży problem, by podobnie jak rok i dwa lata temu, zebrać odpowiednią liczbę ekip. Odpowiednia oznaczała w naszym przypadku "20". Początkowo traktowaliśmy to z przymrużeniem oka, ale im bliżej było rozpoczęcia rozgrywek, tym faktycznie pętla się zaciskała. Wiele zespołów miało wątpliwości co do kontynuacji swojej przygody z zielonkowskimi ósemkami, aczkolwiek w żadnym przypadku problem nie był związany z organizacją czy otoczką rozgrywek. Chodziło o braki kadrowe, ale na szczęście w większości przypadków udało się ugasić pożar i choćby Sokoły czy Incognito bawią się z nami dalej. Ta sztuka nie udała się Neptunowi Ząbki, który po jednym sezonie żegna się z Futboligą, oraz Amatorom (problemy kadrowe, finansowe, etc). W ich miejsce wskoczą dwie nowe ekipy - Bud-Mar (transfer z ligi w Tłuszczu, gdzie grali pod inną nazwą) oraz SSC ŻoliBoli (drużyna składająca się z zawodników, którzy w tamtym sezonie reprezentowali barwy Ursynowa). Witamy jednych i drugich na pokładzie, życząc im powodzenia oraz zadowolenia z podjętych decyzji ;)

Podział drużyn na poziomy rozgrywkowe możecie już zobaczyć w tabelach. W odróżnieniu od tamtego roku, nie doszło do sytuacji, gdzie jakiekolwiek drużyny z drugiej ligi musieliśmy namawiać do "sztucznego" awansu do elity. To dobrze, bo dzięki temu każdy zespół zagra tam, gdzie sobie zasłużył. Meczów w rundzie będzie dziewięć, podobnie jak w rundzie wiosennej, gdzie jak zwykle rozegramy też Puchar Ligi. CHOCIAŻ! Nie wykluczamy scenariusza, że w sytuacji gdy rozpocznie się proces wymiany nawierzchni, być może jesienią rozegramy mniej spotkań. Ogólnie plan na tę część sezonu wygląda następująco:

  • 1.kolejka - 15 września
  • 2.kolejka - 22 września
  • 3.kolejka - 29 wrzesnia
  • 4.kolejka - 6 października
  • 5.kolejka - 13 października
  • 6.kolejka - 20 października
  • 7.kolejka - 27 października
  • 3 listopada - wolne
  • 8.kolejka - 10 listopada
  • 9.kolejka - 17 listopada

W sytuacji, gdyby faktycznie doszła do nas informacja, iż prace na boisku ruszą dla nas zbyt wcześnie, wtedy być może zagramy jedną kolejkę 3 listopada, dzięki czemu skończymy rundę wcześniej. To jednak tylko dywagacje, bo na razie nie ma jeszcze precyzyjnego planu, kiedy prace na Dzienikarskiej rozpoczną się na dobre. Przypominamy jednak, że cała inwestycja musi zostać zakończona do 31 stycznia.

Idźmy dalej - ponieważ premierowa kolejka zostanie rozegrana już w niedzielę, wyjątkowo do wtorku do końca dnia czekamy na Wasze propozycje dogodnych godzin. Terminarz na najbliższą serię pojawi się do środy do 12:00. Później będzie się pojawiał wcześniej. Zresztą - mamy już kilka wiadomości, zaczynających się od tekstu "w tę niedzielę możemy grać TYLKO w godzinach X, Y, Z". Powtarzamy jeszcze raz - wysłanie nam godzin NIE OZNACZA, że ustawimy Wam mecz właśnie o tych porach. Oczywiście - POSTARAMY SIĘ zrobić wszystko, by tak było. W lidze będzie jednak aż 20 zespołów a dzień nie jest z gumy. Nie ma też możliwości, by jakiś zespół grał cały czas o tej samej porze. Podobnie jak, by nie grał w środku dnia, bo "to rozbija weekend". Powtarzamy - liga jest NIEDZIELNA. Nie od 9 do 13, nie od 17 do 21, tylko od 9 do 21/22. W tym tygodniu podamy Wam zresztą nowe zasady podsyłania terminów. Artykuł wkrótce.

W smsach lub na grupie kapitanów prosiliśmy Was też o wysłanie składów. Macie jeszcze trochę czasu (do końca jutrzejszego dnia) - jak na razie swoje kadry podesłały nam dwa zespoły - są to Bud-Mar i Incognito. Możecie więc już zobaczyć kogo kapitanowie tych zespołów delegowali do gry w nowym sezonie, a gdy już wszyscy wyślą nam wypełnione formularze, wtedy poczynimy stosowny artykuł, w którym podsumujemy zmiany i transfery do jakich doszło w okresie ostatnich trzech miesięcy.

W tym tygodniu rozpoczniemy też zabawę w Ligę Typerów (zarówno w wydaniu na stronie www, jak i na FB). Zapraszamy też chętnych, którzy chcieliby potestować nasze urządzenie do pomiaru prędkości i dystansu, by zgłaszać się do nas w prywatnych wiadomościach.

I ostatnia rzecz - wpisowe pozostanie na identycznym pułapie, co rok temu - 1250 zł za rundę. Apelujemy, by do czwartej kolejki cała kwota została uregulowana. Im wcześniej, tym lepiej.

W razie jakichkolwiek pytań związanych ze startem V edycji - jesteśmy do dyspozycji.


Dodaj komentarz

Fil Pol 1516 Al Mar 1617 Fil Pol 1718 In Plus 1819