Futboliga - Liga Ósemek Piłkarskich

 

LOGOWANIE

Logowanie

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Tworzenie nowego konta

Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe.
Imię *
Użytkownik *
Hasło *
Potwierdź hasło *
Email *
Potwierdź email *
Captcha *

Zakup opasek kapitańskich - warto?

09
Paź

Do rozmowy z arbitrem w trakcie spotkania upoważniony jest kapitan - taki brzmi jeden z piłkarskich przepisów. No właśnie - ale skąd arbiter ma wiedzieć, który z zawodników to kapitan?

"Międzynarodowa federacja zastanawia się, czy nie ograniczyć do kapitana drużyny prawa piłkarzy do rozmowy z sędzią podczas meczu - poinformował odpowiedzialny za rozwój technologiczny FIFA były znakomity holenderski napastnik Marco van Basten. "Jestem przekonany, że zachowanie piłkarzy wobec sędziów mogłoby i powinno być lepsze. Teraz za dużo z nich narzeka, podważa decyzje arbitrów, dyskutuje z sędzią" - usłyszeliśmy w wywiadzie dla stacji BBC. W trakcie gry są spore emocje i to dobrze dla futbolu, ale emocje, a co za tym idzie swoje zachowanie, piłkarze muszą kontrolować, a nie wszyscy potrafią. Musimy to skierować na właściwe tory - dodał były gracz m.in. Ajaksu Amsterdam i AC Milan."

Ten artykuł datowany jest na grudzień 2016 i nie ma wątpliwości, że już niedługo znajdzie zastosowanie na wszystkich piłkarskich boiskach. My też zamierzamy iść z duchem czasu i postanowiliśmy, że na pewno od przyszłej rundy wprowadzimy konieczność noszenia przez kapitanów charakterystycznych opasek. Już teraz w Futbolidze zdarzają się sytuacje, że arbiter nie wie kto jest odpowiedzialny za dany zespół, co prowadzi do sporych utrudnień. Wiemy, że część kapitanów zadbała już dawno o opaskę, ale nie wszyscy. Chcemy, by liga była coraz bardziej profesjonalna, dlatego mamy propozycję. Jesteśmy w stanie zamówić opaski dla wszystkich kapitanów - możecie nawet wybrać kolor. Ich koszt to 10 zł. Od przyszłej rundy będzie obowiązek jej noszenia, ale po co czekać? Możemy zrobić globalne zamówienie i potrzebujemy do tego jedynie smsa od Was jaki kolor. Dostępne barwy możecie zobaczyć TUTAJ. Pamiętajcie, że opaska musi się wyróżniać na tle koszulki. 

Dla niektórych może to się wydawać niepotrzebne. Ale coraz częściej zauważamy podczas meczów, że nasi sędziowie nie wchodzą w dyskusję zawodnikami, ale gdy jeden z nich mówi, że jest kapitanem, wtedy arbiter jest zobligowany do rozmowy. Taka identyfikacja jest również ważna, gdy zdarza się, że jako główny organizator nie mogę być na meczach. Wtedy osoba zastępująca może szybko zidentyfikować, od kogo może uzyskać informację na temat składu czy najlepszego zawodnika drużyny przeciwnej. Poza tym - to po prostu wygląda PROFESJONALNIE, a chyba wszystkim nam zależy, by liga w tym kierunku zmierzała.

Czekamy na Wasze opinie. Jeżeli ktoś już dysponuje opaską i nie potrzebuje następnej - prośba o taką informację. Pozostali proszeni są o wybranie koloru i uiszczenie opłaty np na najbliższej kolejce. Chyba, że wolicie to załatwić we własnym zakresie - nie widzimy problemu.


Dodaj komentarz

filpol1516 1andromeda puchar1Rfilpol1718 1