Mecze Futboligi już niedługo w ofercie forBET!
Zgodnie z tym co pisaliśmy w pierwszym "wiosennym" artykule, już ...

Kolejny kapitalny występ! GKP Targówek na łopatkach!

16
Sie

Nie byliśmy faworytem tego pojedynku, ale być może to wyzwoliło w naszych zawodnikach dodatkowe pokłady energii. Bo chociaż wygraliśmy 7:2, to był to zdecydowanie trudniejszy mecz niż ten z Sędziami.

Już pierwsze minuty spotkania pokazały, iż trafiliśmy na rywala o dużej piłkarskiej kulturze. Przybysze z Targówka mieli pomysł na grę, mądrze dzielili się piłką, ale my - podobnie jak z WS Warszawa - szybko pokazalismy, iż nie zamierzamy tutaj jedynie statystować. Strzelanie rozpoczęliśmy już w 6 minucie i chociaż potem konkurenci przycisnęli i wydawało się kwestią czasu, kiedy doprowadzą do wyrównania, to my w 22 minucie podwyższyliśmy na 2:0. Potem jeden z rywali za podwójne upomnienie (i to na przestrzeni zaledwie kilkudziesięciu sekund) został odesłany do szatni, co na pewno miało wpływ na dalszy przebieg spotkania. Gdy po pięknej akcji i bramce którą zdobył Mateusz Kowalczyk zrobiło się 3:0, pewnie niektórzy już zaczęli się zastanawiać na kogo trafimy w kolejnej rundzie. Ale GKP nie poddał się - tuż przed przerwą trafienie na 1:3 zanotował Damian Talarek, a to sugerowało, że ta ekipa jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa. I faktycznie - w drugiej połowie, mimo liczebnej przewagi, długo byliśmy w odwrocie. Na szczęście skutecznie się broniliśmy, a do tego dokładaliśmy zabójcze kontry i powoli wynik zaczął wyglądać z naszej perspektywy na tyle dobrze, że już nic złego nie mogło się stać. Zwłaszcza, że kolejny z oponentów zobaczył czerwoną kartkę i finał meczu rozgrywaliśmy o dwóch zawodników więcej. Końcowy rezultat brzmiał 7:2, lecz na pewno nie oddaje on w pełni przebiegu pojedynku, który był trudny i wymagał mnóstwo zdrowia. Jesteśmy pewni, że GKP Targówek za rok będzie już w A-Klasie, bo to ekipa która wie, na czym polega ten sport. Tym bardziej więc cieszy, że byliśmy w stanie stanąć im na drodze.

Futboliga - Targówek

Nasz podstawowy skład ze środy wyglądał następująco: Czarek Szczepanek (FC Drzewce) - Wiktor Gajewski (Fil-Pol), Marcin Rychta (Al-Mar), Irek Zygartowicz (Retro), Norbert Marcinkiewicz (Wola Rasztowska) - Kamil Melcher (Al-Mar), Adrian Raczkowski (Al-Mar), Rafał Błoński (Al-Mar), Mateusz Kowalczyk (Al-Mar) - Damian Nowaczuk (Retro), Mateusz Marcinkiewicz (NJUS). Zagrali także: Adrian Chlebowski (Sparta), Wojciech Kulesza (Sokoły), Maciek Makarow (Sokoły), Cezary Kawałowski (Incognito), Marcin Cieślak (In-Plus).

Po raz kolejny gratulujemy chłopakom doskonałego występu, mając nadzieję, że to dopiero preludium do tego, co jeszcze uda nam się osiągnąć. A kolejnym rywalem będzie świetnie nam znana Victoria Warszawa. Z tym zespołem zagraliśmy jeden sparing, wygrywając wówczas 12:2. Ale w ogóle nie zamierzamy do tamtego meczu przywiązywać większej wagi. Rywale dużo rotowali i na pewno nie byli na tym etapie zgrania, a na którym są teraz. Spodziewamy się więc trudnego pojedynku, ale oczywiście z happy endem :) Wszystko wskazuje na to, iż ta potyczka swój start będzie miała we wtorek, 20 sierpnia, o godzinie 20:15 na Stadionie Miejskim w Zielonce. Rezerwujcie więc swój czas, by wspomóc nas swoją obecnością! Wszystko potwierdzimy na dniach.