Futboliga - Liga Ósemek Piłkarskich

 

ZALOGUJ SIĘ SUBSKRYBUJ

Logowanie

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie
cache/resized/c3ff0451bca5b7809d76d7ffde0c9175.jpg
Stadion Miejski zyska nową, sztuczną trawę!
UDAŁO SIĘ! Ministerstwo Sportu ogłosiło, że Miasto Zielonka otrzyma ...
cache/resized/0b1c386cf27a27259d25583a7820492b.jpg
StatSports - poczuj się jak profesjonalny piłkarz!
Miło nam poinformować, że kilka dni temu zaopatrzyliśmy się w produkt ...
cache/resized/d5edb29abaff505b5e4290556370e5e6.jpg
Mecze Futboligi już niedługo w ofercie forBET!
Zgodnie z tym co pisaliśmy w pierwszym "wiosennym" artykule, już ...

Wola Rasztowska drugi rok z rzędu z pucharem Fair Play!

25
Cze

Sportowa postawa to coś, czego musimy od siebie wzajemnie wymagać. Większości drużyn nie trzeba tego przypominać, ale zdarzają się zespoły, którym żądza zwycięstwa czasami przesłania zdrowy rozsądek.

Gdy po raz pierwszy stworzyliśmy tabelę Fair Play - a było to w drugiej edycji - wygrał ją In-Plus. Księgowi skończyli zmagania z zerowym dorobkiem, czyli nie mieli ani jednej kartki ani też ani jednego walkowera na koncie. Rok temu sukces Promilowi (czyli obecnej... Woli Rasztowskiej) triumf dały cztery minusowe punkty. I podobnie było teraz! Zawodnicy w charakterystycznych żółto-czarnych koszulkach zobaczyli zaledwie dwa żółte kartoniki na przestrzeni całego sezonu i to pozwoliło im po raz kolejny wygrać naszą klasyfikację! Serdecznie im gratulujemy, nawet jeśli to ich jedyny sukces w tym sezonie ;) Drugie miejsce zajęły ex-aequo aż trzy zespoły - Ursynów, Retro i Sokoły. Ten tercet skompletował po osiem ujemnych oczek, z kolei zdecydowanie najwięcej miał ich Al-Maj Car - aż 32. Chociaż zdecydowanie bardziej "wolimy" ich żółte kartki, niż gdyby mieli nie przyjeżdżać na swoje spotkania. A przecież kilku ekipom zdarzyło się to w tym sezonie... Pełną tabelę możecie zobaczyć TUTAJ.

Tak jak wszyscy doskonale wiecie na najlepsze zespoły w naszej klasyfikacji czekają zniżki na kolejny sezon - odpowiednio 300, 200 i 100 zł. Są to zniżki na CAŁY sezon, czyli w przypadku np Woli, po 150 zł za rundę. Dodatkowo dla obozu Tomka Kryszkiewicza mamy oczywiście puchar, który zostanie wręczony im przy najbliższej okazji. Jeśli chodzi o pozostałe wyróżnione drużyny, to mamy dla nich zniżkę po 100 zł na sezon (czyli 50 na rundę).

Na koniec refleksja - nasza tabela nie obejmuje wszystkiego. Niestety często zdarza się tak, że ekipy np spóźniają się na swoje mecze. Jest to bardzo niefajne, powoduje spore opóźnienia, a nie brakuje drużyn, które robią to notorycznie. Inna sprawa to choćby okoliczności zakończenia meczu o wszystko - takich zachowań również nie sposób w jakikolwiek sposób sklasyfikować, a niestety zapadają w pamięć na długo. Ale są też pozytywne aspekty czy przemiany - wystarczy spojrzeć na ekipę Al-Maj Car, której zawodnicy gdy kilka razy musieli odcierpieć karę jednego spotkania związaną z gradacją kartek, skupili się tylko na graniu (i dobrze na tym wyszli). Wiadomo - zawsze znajdą się pojedyncze przypadki zachowań, których wolelibyśmy uniknąć. Ale i tak mamy niemal pewność, że każdy z uczestników czuje się na rozgrywkach bezpiecznie i nie obawia się o swoje zdrowie. Co nie zmienia faktu, że nadal będziemy dążyli, by Wasz komfort był w tych aspektach jeszcze większy.


Dodaj komentarz

Fil Pol 1516 Al Mar 1617 Fil Pol 1718 In Plus 1819