WS Warszawa pierwszym rywalem w Pucharze Polski!
Wiemy już, kto będzie przeciwnikiem reprezentacji Futboligi w jej ...
Mecze Futboligi już niedługo w ofercie forBET!
Zgodnie z tym co pisaliśmy w pierwszym "wiosennym" artykule, już ...

Test czujników StatSports - odc. 2

11
Cze

W niedzielę "przetestowaliśmy" specjalistę od biegów długodystansowych. Bo kapitan Neptuna to osoba która sama biega, ale też która uczy biegać.

Chętnych do testów było w weekend sporo, ale jak przyszło "co do czego", to znowu: a to upał, a to mamy za mało ludzi, a to ktoś ostatecznie na mecz nie przyjechał. Ale jeśli chodzi o Adama Stokowca - nie było żadnego problemu. Dodajmy, że Adam to uczestnik i organizatorów wielu imprez biegowych (więcej o jego projektach możecie się dowiedzieć z www.runin.pl). Analizę rozpoczęliśmy o godzinie 19:03. Tym razem, bazując na doświadczeniu sprzed tygodnia, potrafiliśmy już ustawić podział na pierwszą i drugą połowę. Dzięki temu analiza nie obejmowała rozgrzewki oraz przerwy między połowami (czyli inaczej niż w przypadku Mateusza Lewandowskiego). Ogólnie test potrwał niecałe 53 minuty, ale tak jak napisaliśmy - "czystej" gry było tutaj mniej, bo o ile w pierwszej połowie Adam nie zszedł chyba nawet na minutę, to w drugiej połowie około 46 minuty opuścił plac gry i już na niego nie powrócił. Można więc powiedzieć, iż analiza trwała około 46 minut.

Jeśli chodzi o wyniki, to znajdziecie je poniżej. Oczywiście w naszej aplikacji mamy dużo więcej cyferek, aczkolwiek my podajemy wyłącznie kluczowe statystyki, a nie takie, które nikomu (nam również) nic nie mówią.

inne brak

W porównaniu do wyniku "Lewego" Adam przebiegł praktycznie tyle samo. Jego prędkość maxymalna była za to niższa, aczkolwiek różnica wynosiła zaledwie 6 setnych. Był też o jeden sprint mniej, ale więcej spalonych kalorii.

Poniżej przedstawiamy Wam jeszcze heatmapę, czyli grafikę sugerującą jak zachowywał się dany zawodnik na boisku. Boisko skalibrowaliśmy prawdopodobnie optymalnie - na pewno jest idealnie zaznaczone jeśli chodzi o długość, natomiast co do szerokości, może być minimalna rozbieżność. Ale i tak widać, że jako napastnik Adam przebywał w pierwszej połowie przede wszystkim w okolicach środka boiska i w strefie przeciwnika. W drugiej części gry te proporcje trochę się zmieniły, ale to również wynikało z tego, że Neptun miał dobry wynik i nie trzeba było za wszelką cenę szukać kolejnego trafienia.

1 połowa Stokowiec   2 połowa Stokowiec

Wszystkich, którzy też chcieliby się sprawdzić, zachęcamy do kontaktu. W każdą niedzielę możemy przeprowadzić maxymalnie dwa testy, ale musimy też brać pod uwagę gabaryty zawodników, albowiem mamy dwie kamizelki - XL i L. Tym samym będziemy kombinować tak, by jednym z testowanych był zawodnik o większej masie i sile fizycznej, a drugi o trochę mniejszej. Czekamy na Wasze wiadomości!