Futboliga - Liga Ósemek Piłkarskich

 

ZALOGUJ SIĘ SUBSKRYBUJ

Logowanie

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie
cache/resized/c3ff0451bca5b7809d76d7ffde0c9175.jpg
Stadion Miejski zyska nową, sztuczną trawę!
UDAŁO SIĘ! Ministerstwo Sportu ogłosiło, że Miasto Zielonka otrzyma ...
cache/resized/0b1c386cf27a27259d25583a7820492b.jpg
StatSports - poczuj się jak profesjonalny piłkarz!
Miło nam poinformować, że kilka dni temu zaopatrzyliśmy się w produkt ...
cache/resized/d5edb29abaff505b5e4290556370e5e6.jpg
Mecze Futboligi już niedługo w ofercie forBET!
Zgodnie z tym co pisaliśmy w pierwszym "wiosennym" artykule, już ...

Test czujników StatSports - odc. 1

05
Cze

Po fiasku z czujnikami marki First11, w obroty wzięliśmy dużo bardziej profesjonalny sprzęt. A jako pierwszy stestował go Mateusz Lewandowski z Hashu.

Zacznijmy od tego, że sensor firmy StatSports premierowo użyliśmy w 15.kolejce. Napotkaliśmy jednak problem z nawiązaniem połączenia między telefonem a czujnikiem. Okazało się, że winny był telefon i dzięki temu spokojnie czekaliśmy na możliwość kolejnego testu. W ostatnią niedzielę warunki atmosferyczne były jednak trudne, dlatego poczekaliśmy do wieczora i wtedy przeszliśmy do działania. Mateusz Lewandowski podjął wyzwanie i gdy GPS w czujniku "chwycił", pozostało nam jedynie czekać z niecierpliwością na wyniki. Pomiar zaczął się około 19:15 i potrwał nieco ponad 55 minut. "Lewy" zagrał w tym czasie niemal całe spotkanie - schodził jedynie na krótkie zmiany. Sensor działał również wtedy, gdy była przerwa w grze. Około 20:10 zakończyliśmy test, zsynchronizowaliśmy system z telefonem i mogliśmy przejść do analizy. Całość odbyła się bez komplikacji, dzięki czemu wiemy już "jak to się robi".

Jeśli chodzi o wyniki, to znajdziecie je poniżej. Oczywiście w naszej aplikacji mamy dużo więcej cyferek, aczkolwiek my podajemy wyłącznie kluczowe statystyki, a nie takie, które nikomu (nam również) nic nie mówią.

MATEUSZ LEWANDOWSKI STATYSTYKI WYNIKI
mateusz.lewandowski czas trwania sesji 55:39
przebiegnięty dystans 4600,2
metrów na minutę 82
max prędkość 28,21 km/h
liczba sprintów 8
spalone kalorie 715
pozycja na boisku pomocnik
inne gol + asysta

Mateusz przebiegł łącznie prawie 5 km. Być może, gdyby nie wspomniane krótkie przerwy, przekroczyłby ten pułap. Co do prędkości maksymalnej, to jego wynik był naprawdę imponujący. Sprawdziliśmy jak Lewy wypadł na tle czołowych zawodników świata i Polski. Zaznaczmy jednak, że to porównywanie nie jest to końca wiarygodne. Na takim boisku jak nasze, gdzie zagęszczenie zawodników jest spore, na pewno dużo trudniej się rozpędzić niż na pełnowymiarowym placu. Jest też pewnie kilka innych czynników (wiatr, pogoda, boisko, etc), dla których ten wynik być może mógł być lepszy. Ale różnica do najlepszych i tak wydaje się dość niewielka. Leo Messi biega około 32,5 km/h, Cristiano Ronaldo 33 km/h, natomiast najszybszym piłkarzem Ekstraklasy jest Konrad Michalak, któremu zmierzono 34,89 km/h. Daleko mu jednak do rekordzisty - Gareth Bale potrafi rozpędzić się z piłką do prędkości 36,9 km/h. Wow!

Wynik Lewego będzie stanowił niejako podstawę do analizy kolejnych testowanych. Nie będziemy tutaj nikogo porównywać - wiadomo, że zawodnicy mają różne zadania na boisku, zajmują inne pozycje, mają inne style gry. Ale nie wykluczamy, że gdy lista chętnych mocno się zwiększy, to dla gracza który przebiegnie najwięcej i najszybciej, będzie czekała nagroda. 

Poniżej przedstawiamy Wam jeszcze heatmapę, czyli grafikę przedstawiającą jak zachowywał się dany zawodnik na boisku. Niestety tutaj źle zaznaczyliśmy w mapach google boisko, przez co wyszło ono zdecydowanie za duże i źle skalibrowane. Ale za tydzień będziemy już mądrzejsi. Wtedy też postaramy się podzielić test na dwie połowy, dzięki czemu w pełni wykorzystamy inne możliwości systemu (a jeszcze trochę ich jest).

heatmap Lewyyy

Wszystkich, którzy też chcieliby się sprawdzić, zachęcamy do kontaktu. W każdą niedzielę możemy przeprowadzić maxymalnie dwa testy, ale musimy też brać pod uwagę gabaryty zawodników, albowiem mamy dwie kamizelki - XL i L. Tym samym będziemy kombinować tak, by jednym z testowanych był zawodnik o większej masie i sile fizycznej, a drugi o trochę mniejszej. Czekamy na Wasze wiadomości!


Dodaj komentarz

Fil Pol 1516 Al Mar 1617 Fil Pol 1718 In Plus 1819