Mecze Futboligi już niedługo w ofercie forBET!

Mecz kolejki: Wola Rasztowska - Ursynów

01
Cze

Potyczki między tym ekipami są zawsze bardzo spokojne i prowadzone w duchu fair play. Ale paradoksalnie - nigdy w nich nie doszło do solidarnego podziału punktów.

Ursynów i Wola Rasztowska w dużym stopniu zawaliły ten sezon. Ci pierwsi mieli fatalną pierwszą rundę, ale ostatnio wreszcie wcisnęli pedał gazu. Drudzy odwrotnie - jesienią imponowali, a teraz zawodzą, przez co ten mecz może nam wyłonić przedostatnią ekipę w ligowej stawce. Mało to zaszczytna lokata i trzeba powalczyć, by na niej nie skończyć. Poniżej przedstawiamy całoroczne statystyki obydwu ekip.

8 miejsce w tabeli 9
PrzegranaPrzegranaRemisPrzegranaPrzegrana forma PrzegranaPrzegranaWygranaWygranaWygrana

Co do bezpośrednich starć, to odnieśliśmy się do nich po części w zapowiedziach. Ursynów wygrał tylko jedno spotkanie i było to w drugiej edycji rozgrywek. Kolejne potyczki padały łupem Woli, chociaż bywało tak, iż z przebiegu spotkania sprawiedliwszy byłby remis, ale decydujące trafienia padały w ostatnich minutach. Tak było np w rywalizacji z 5 listopada (gol Łukasza Polaka w 50 minucie przy stanie 1:1) oraz z poprzedniej rundy, gdzie również przy stanie 1:1 "złotą" bramkę zanotował w 49 minucie Arek Kryszkiewicz.

I LIGA: 18 września 2016, Wola Rasztowska - Ursynów 0:1 (Stańczuk)

II LIGA: 5 listopada 2017, Wola Rasztowska - Ursynów 2:1 (gol samobójczy, Polak - P.Ciok)

II LIGA: 22 kwietnia 2018, Ursynów - Wola Rasztowska 0:3 (T.Kryszkiewicz x3)

II LIGA: 21 października 2018, Ursynów - Wola Rasztowska 1:2 (Mi.Olszewski - N.Marcinkiewicz, A.Kryszkiewicz)

Sędzią niedzielnego pojedynku będzie Dariusz Łazicki. Z czterech bezpośrednich potyczek, jakie rozegrały między sobą te ekipy, miał on okazję posędziować jedną. I co ciekawe - akurat tę, którą wygrał Ursynów - było to 18 września 2016, gdy zespół Roberta Biskupskiego triumfował 1:0 po bramce Adama Stańczuka, a warto dodać że Wola nie wykorzystała wtedy rzutu karnego (Tomek Włodarz obronił strzał Przemka Kaczmarczyka). Ogólnie ten arbiter wydaje się być szczęśliwy dla Ursynowa. Otóż w tej edycji pod jego nadzorem ta drużyna rozegrała jeden mecz i zdołała go wygrać (3:2 z Sokołami), z kolei Woli Rasztowskiej Darek gwizdał przeciwko Na Fantazji i ten mecz skończył się porażką zespołu braci Kryszkiewicz w stosunku 1:3. Czas pokaże czy ta tendencja zostanie podtrzymana.

A jak na ten moment przedstawiają się Wasze typy w Lidze Typerów? Wyniki osiągane przez Ursynów w poprzednich seriach zrobiły swoje. Na sześć - w tym momencie - oddanych typów, czterokrotnie postawiliście na "czerwono-czarnych", raz na remis i tylko raz na Wolę Rasztowską. Z kolei w typerze na Facebooku proporcje są odwrotne. Sześć osób liczy na sukces Ursynowa, jedna na podział punktów, a aż trzynaście wierzy, że cała pula pojedzie z "żółto-czarnymi". Czy ich opinia okaże się prorocza? Pożyjemy, zobaczymy! Początek spotkania o godzinie 16:00!