Futboliga - Liga Ósemek Piłkarskich

 

ZALOGUJ SIĘ SUBSKRYBUJ

Logowanie

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie
cache/resized/c3ff0451bca5b7809d76d7ffde0c9175.jpg
Stadion Miejski zyska nową, sztuczną trawę!
UDAŁO SIĘ! Ministerstwo Sportu ogłosiło, że Miasto Zielonka otrzyma ...
cache/resized/0b1c386cf27a27259d25583a7820492b.jpg
StatSports - poczuj się jak profesjonalny piłkarz!
Miło nam poinformować, że kilka dni temu zaopatrzyliśmy się w produkt ...
cache/resized/d5edb29abaff505b5e4290556370e5e6.jpg
Mecze Futboligi już niedługo w ofercie forBET!
Zgodnie z tym co pisaliśmy w pierwszym "wiosennym" artykule, już ...

Marcova staje do obrony trofeum!

03
Maj

Przeanalizowaliśmy wszystkie ZA i PRZECIW odnośnie systemu awansów w Pucharze Ligi. Finalnie zdecydowaliśmy się na wariant identyczny jak ten, który miał miejsce w poprzedniej edycji.

Zacznijmy jednak od przypomnienia zasad obowiązujących w zmaganiach pucharowych. Tak naprawdę to poza tym, że mecze bedą trwały 17 minut a nie 50, nie ma tutaj żadnych różnic w porównaniu do potyczek ligowych. Również zapisujemy strzelców czy asystentów, kartki także, więc jeśli jakiś zawodnik obejrzy czerwony kartonik, to nie zagra w przynajmniej jednym następnym spotkaniu. Jeśli chodzi o żółte kartki, to one też się kumulują i po skolekcjonowaniu trzech czeka Was pauza. 

Ok, to teraz bardziej skomplikowane sprawy. W sytuacji, jeśli po rozegraniu wszystkich spotkań dwie drużyny będą miały tyle samo punktów, decyduje oczywiście wynik bezpośredniego starcia. Jeśli będzie on remisowy, wtedy decyduje bilans bramkowy ze wszystkich spotkań, a w następnej kolejności większa liczba strzelonych goli. Gdyby i tutaj dwie drużyny miały identyczne liczby, to przeprowadzimy serię rzutów karnych (po 3). Tym samym apelujemy, by dana drużyna, która rozegra wszystkie swoje mecze, nie uciekała od razu ze stadionu. Może się przecież zdarzyć tak, że do wyłonienia finalistów będą potrzebne właśnie rzuty karne, a nikt ich za Was nie wykona. Prosimy taki scenariusz wziąć pod uwagę. W sytuacji, gdyby trzy drużyny skompletowały identyczną liczbę "oczek", to obowiązuje zasada "małej tabeli". Tutaj niczego chyba nie trzeba tłumaczyć.

W naszym serwisie będziemy się starali uzupełniać na bieżąco wyniki (menu Puchar Ligi -> zbiorczy terminarz), chociaż nie będzie to proste, albowiem jako Organizatora mnie jutro nie będzie. Zadbałem jednak o godne zastępstwo i proszę, by tymczasowym koordynatorom ułatwiać zadanie jeśli chodzi o składy, strzelców, asystentów czy kartkowiczów. Chcemy, by wszystko odbyło się uczciwie, a przy okazji by zgadzały się statystyki. W tygodniu będzie je można zobaczyć po kliknięciu na wynik danego spotkania, ale raczej nie stanie się to w poniedziałek. Puchar Ligi jest tak naprawdę oddzielnym projektem, do którego trzeba na nowo dodać zawodników do składu, przypisać im pozycje, numery koszulek, etc. To wymaga czasu.

Teraz najważniejsze - awans uzyskają po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. To rozwiązanie będzie najbardziej korzystne pod względem czasowym, ale także w sposób najbardziej transparentny wyłoni zwycięzcę. Łącznie promocję uzyska więc dziesięć ekip. Szczegóły dalszej części zmagań podamy w odpowiednim terminie. Przypomnijmy, iż faza  finałowa Pucharu odbędzie się 23 czerwca, czyli już po zakończeniu zmagań ligowych. Wszystko to w towarzystwie darmowego grilla, na który już dziś zapraszamy bez względu na to, czy znajdziecie się w gronie szczęśliwej "10" czy też nie. Od razu po wielkim finale Pucharu Ligi rozdamy nagrody za zakończony sezon.

Pamiętajcie, że możecie też jutro dopisać jednego lub maksymalnie dwóch zawodników bez żadnych konsekwencji. Jeżeli jakaś drużyna będzie miała poważne problemy ze składem, dopuszczamy możliwość dopisania kolejnych, ale tylko pod warunkiem, że danego dnia skład nie będzie przekraczał łącznie 8-9 osób! Jeżeli będzie, to część z dopisanych graczy po prostu nie będzie mogła wejść na plac. Nie róbmy patologii - to tylko zabawa i niech każdy ma równe szanse.

Po Pucharze wrócimy do zmagań ligowych. 12 maja odbędzie się kolejka nr 13 i maksymalnie do wtorku 6 maja do godziny 12:00 czekamy na Wasze propozycje godzin. Jak zwykle apelujemy o zdrowy rozsądek.


Dodaj komentarz

Fil Pol 1516 Al Mar 1617 Fil Pol 1718 In Plus 1819