Futboliga - Liga Ósemek Piłkarskich

 

ZALOGUJ SIĘ SUBSKRYBUJ

Logowanie

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie
cache/resized/c3ff0451bca5b7809d76d7ffde0c9175.jpg
Stadion Miejski zyska nową, sztuczną trawę!
UDAŁO SIĘ! Ministerstwo Sportu ogłosiło, że Miasto Zielonka otrzyma ...
cache/resized/0b1c386cf27a27259d25583a7820492b.jpg
StatSports - poczuj się jak profesjonalny piłkarz!
Miło nam poinformować, że kilka dni temu zaopatrzyliśmy się w produkt ...
cache/resized/d5edb29abaff505b5e4290556370e5e6.jpg
Mecze Futboligi już niedługo w ofercie forBET!
Zgodnie z tym co pisaliśmy w pierwszym "wiosennym" artykule, już ...

Puchar Ligi rozlosowany!

30
Kwi

Zmagania pucharowe nieodłącznie kojarzą nam się z szansą dla drużyn, które w lidze nie mają już o co walczyć. Puchar Ligi jest więc okazją na uratowanie sezonu.

Zgodnie z tym co pisaliśmy, zespoły zostały podzielone na pięć grup. Chcieliśmy zrobić tak, by w każdej z nich znalazło się dwóch pierwszo i dwóch drugoligowców. Misja nie zakończyła się całkowitym powodzeniem, ale niestety wszystkim dogodzić nie mogliśmy. Być może znajdą się głosy, że jedna grupa jest łatwiejsza od drugiej, ale tak naprawdę składy tych pięciu stawek były determinowane Waszymi prośbami gry w konkretnych porach. Gdybyśmy mieli pełną dowolność w układaniu, wyglądałoby to inaczej. A tak wyszło nam, że...

Grupa A (10:00 - 12:00)

Offside

Al-Mar Wołomin

Sparta Wołomin

Sokoły Zielonka

Grupa B (12:00 - 14:00)

Tiger United

Nauka Jazdy u Sławka

Incognito

Wola Rasztowska

Grupa C (14:00 - 16:00)

In-Plus Marki

AS Marcova

Al-Maj Car Marki

Ursynów

Grupa D (16:30 - 18:30)

Dar-Mar Kobyłka

Amatorzy

FC Drzewce

Neptun Ząbki

Grupa E (18:30 - 20:30)

Fil-Pol

FC Hash

Retro Squad

Na Fantazji

Wyniki tego "losowania" wrzuciliśmy w menu Puchar Ligi i tam pojawił się też terminarz. Pierwsze trzy grupy rozegramy "ciurkiem", potem będzie 30 minut przerwy i następnie do rywalizacji przystąpią ekipy z dwóch ostatnich stawek. Mecze będą trwały 1x17 minut. Awans uzyskają po dwie najlepsze ekipy, chociaż... No właśnie. Ponieważ rozgrywki jeszcze się nie zaczęły, tak naprawdę możemy przyjąć inną formułę awansów oraz systemu gry w kolejnej fazie. Może lepiej byłoby, gdyby awans uzyskiwały aż po trzy ekipy i jedna z najlepszym bilansem z czwartego miejsca? Dzięki temu do kolejnej fazy (która odbędzie się w dniu uroczystego zakończenia zmagań - 23 czerwca) przeszłoby 16 ekip, które mogłyby utworzyć drabinkę turniejową od 1/8 finału. Potem zagralibyśmy ćwierćfinały, półfinały, mecz o trzecie miejsce i finał. To tylko propozycja, którą na dniach ustalimy z kapitanami i poinformujemy Was o skutkach. Rok temu graliśmy tak, że po grupach eliminacyjnych, 10 zespołów które uzyskały awans utworzyły kolejne dwie grupy po pięć ekip (wychodziły po dwie, następnie graliśmy półfinały i finały). Nie wykluczamy, iż tak skończy się i tym razem.

Gdyby któraś drużyna zrezygnowała z uczestnictwa w Pucharze (nikogo do gry nie zmuszamy, chociaż udział jest oczywiście w cenie wpisowego), to prosimy o informację z wyprzedzeniem. Być może na Wasze miejsce udałoby się znaleźć kogoś spoza Futboligi. W sytuacji jeśli ktoś wycofa się w ostatniej chwili, czyli w sobotę lub - co gorsze - w niedzielę, drużyna ta w kolejnym Pucharze Ligi nie wystąpi.

W razie pytań, wątpliwości, błędów w rozpisce lub gdyby wybitnie nie pasowały Wam godziny rozgrywania Waszej grupy - piszcie!


Dodaj komentarz

Fil Pol 1516 Al Mar 1617 Fil Pol 1718 In Plus 1819