Futboliga - Liga Ósemek Piłkarskich

 

ZALOGUJ SIĘ SUBSKRYBUJ

Logowanie

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie
cache/resized/c3ff0451bca5b7809d76d7ffde0c9175.jpg
Stadion Miejski zyska nową, sztuczną trawę!
UDAŁO SIĘ! Ministerstwo Sportu ogłosiło, że Miasto Zielonka otrzyma ...
cache/resized/0b1c386cf27a27259d25583a7820492b.jpg
StatSports - poczuj się jak profesjonalny piłkarz!
Miło nam poinformować, że kilka dni temu zaopatrzyliśmy się w produkt ...
cache/resized/d5edb29abaff505b5e4290556370e5e6.jpg
Mecze Futboligi już niedługo w ofercie forBET!
Zgodnie z tym co pisaliśmy w pierwszym "wiosennym" artykule, już ...

Test czujników StatSports - odc.7

15
Paź

Po dłuższej przerwie wracamy z analizą wyników kolejnego użytkownika naszego sprzętu. I od razu wyjaśnimy, skąd wzięła się pauza w dostawie odcinków.

A więc - kolejnym ochotnikiem, który chciał zweryfikować swoje możliwości szybkościowo-wydolnościowe był Dawid Jeznach. Zawodnik AGD Marking założył czujnik 29 września, podczas spotkania jego zespołu z FC Hash. Jeśli dobrze pamiętamy, Dawid nie zszedł z boiska nawet na chwilę, zagrał dobry mecz i strzelił nawet gola. Czujnik zdjęliśmy mu od razu po ostatnim gwizdku. Wyniki osiągnięte przez reprezentanta AGD znajdziecie poniżej. Oczywiście w naszej aplikacji mamy dużo więcej cyferek, aczkolwiek my podajemy wyłącznie kluczowe statystyki, a nie takie, które nikomu (nam również) nic nie mówią.

DAWID JEZNACHSTATYSTYKIWYNIKI
dawid.jeznach czas trwania sesji 54:43
przebiegnięty dystans 5142,5
metrów na minutę 94
max prędkość 31,48 km/h
liczba sprintów 8
spalone kalorie 721
pozycja na boisku boczny pomocnik
inne strzelona bramka

Jak widzicie Dawid Jeznach okazał się absolutnym rekordzistą, jeśli chodzi o prędkość - 31,48 km/h! Ten wynik bardzo nas zaskoczył, bo to jest rezultat na europejskim poziomie. Sami nie wiedzieliśmy, czy możliwości Dawida w ogóle pozwalają na takie osiągi, chociaż nie należało tego rezultatu przesadnie demonizować. Najszybszy piłkarz Ekstraklasy czyli Mateusz Wdowiak, biega np 35,16 a zdarzają się też wyniki blisko 38 km/h. Mimo wszystko ten pomiar okazał się o ponad 3 km/h lepszy od wyniku Mateusza Lewandowskiego, a wszyscy wiemy jakim gazem dysponuje Lewy. Istniało więc ryzyko pomyłki, dlatego postanowiliśmy zrobić kolejny test. Dawid się zgodził, ale niestety tutaj pojawiły się problemy techniczne - rozładowanie iphone'a spowodowało, że wyniki się nie zsynchronizowały (iphone był naładowany, lecz w wyniku niskiej temperatury bardzo szybko "padł"). Przy okazji zauważyliśmy też mały problem z czujnikiem i odesłaliśmy go do producenta. Reasumując - nie wykluczamy, że liczby Dawida są wiarygodne, aczkolwiek zweryfikujemy to wkrótce jeszcze raz. Być może wpływ na rezultat miało to, iż nie wpisaliśmy danych tego gracza do systemu (waga, wzrost). Zadaliśmy takie pytanie producentowi i ten potwierdził, że należy przy każdym teście pamiętać o zmianie parametrów. O ile więc prędkość ciągle pozostaje pod znakiem zapytania, to wydaje się że inne statystyki jak przebiegnięty dystans czy liczba sprintów są w porządku. A osiągnięte wyniki świadczą o dobrej kondycji gracza Markingu, który w naszym teście dał z siebie absolutne 100%.

Poniżej przedstawiamy Wam jeszcze heatmapę, czyli grafikę sugerującą jak zachowywał się dany gracz na boisku. Boisko skalibrowaliśmy prawdopodobnie optymalnie. Reprezentant Markingu operował głównie po lewej stronie placu gry i widzimy, iż bardzo rzadko wracał się we własną strefę. Nie było zresztą takiej potrzeby, bo pamiętamy, że Łukasz Pokrzywnicki w pojedynkę rozbijał w pył ataki chaotycznego Hashu. Tutaj należało się więc skupić na robocie z przodu i tak też bohater naszego odcinka zrobił.

Jeznach 1polowa   Jeznach 2polowa

A wszystkich, którzy też chcieliby się sprawdzić, zachęcamy do kontaktu. W każdą niedzielę możemy przeprowadzić maksymalnie dwa testy, ale musimy też brać pod uwagę gabaryty zawodników, albowiem mamy dwie kamizelki - XL i L. Tym samym będziemy kombinować tak, by jednym z testowanych był zawodnik o większej masie i sile fizycznej, a drugi o trochę mniejszej. Czekamy na Wasze wiadomości!

ZOBACZ RÓWNIEŻ!

Odcinek 1 z Mateuszem Lewandowskim <
Odcinek 2 z Adamem Stokowcem < 
Odcinek 3 z Sebastianem Płócienniczakiem <
Odcinek 4 z Przemkiem Papisem <
Odcinek 5 z Krystianem Jackowskim <
Odcinek 6 z Grześkiem Pańskim <


Dodaj komentarz

Fil Pol 1516 Al Mar 1617 Fil Pol 1718 In Plus 1819