( 1 : 3 )

Offside
niedziela, 09 czerwiec 2019 • 12:00 h

Bramka samobójcza

Zawodnicy Nauki Jazdy na swój poprzedni mecz nie przyjechali. W niedzielę przez pewien czas również wydawało się, że ich spotkanie z Offsidem może nie dojść do skutku. Chłopaki zbierali się bardzo wolno, a gdy okazało się, że jest ich sześciu, to sami zaczęliśmy się zastanawiać, czy może nie lepiej, gdyby oddawali walkowera. Ale być może trochę zmyliło ich to, że Offside w momencie rozpoczynania spotkania również nie miał pełnego składu. Paweł Bula dysponował siedmioma zawodnikami, co i tak stanowiło różnicę, której Sławki raczej by nie zniwelowały. A już tragicznie z ich perspektywy zrobiło się wtedy, gdy chwilę po pierwszym gwizdku, na Stadion dojechało kolejnych czterech przedstawicieli rywala. To oznaczało, że praktycznie całe spotkanie będą grali w ośmiu na sześciu. A to zwiastowało całkowitą dekonstrukcję...

Przyznamy się bez bicia – widząc zaistniałe okoliczności, wiedzieliśmy że nie ma sensu zapisywać kolejnych, psutych przez Offside akcji. Nawet gdy sensacyjnie Nauka Jazdy wyszła na prowadzenie, nie dawaliśmy jej najmniejszych szans, że taki stan rzeczy utrzyma się przez dłuższy czas. Ale spotkało nas zaskoczenie. Faworyci grali bowiem fatalnie. Popełniali masę niewymuszonych błędów, na czele z niecelnymi podaniami czy za szybko oddawanymi strzałami. Gdy dołożymy do tego ambitną postawę Nauki, to wynik nie zmieniał się tutaj aż do 19 minuty. Ale wtedy futboligowy beniaminek dał się złamać. W krótkim odstępie czasu zespół w niebieskich koszulkach stracił trzy gole, z czego jeden na własne życzenie a inny po trafieniu samobójczym. W naszej głowie pojawiły się wtedy myśli, że i tak nie jest tak źle. Że pewnie skończy się w drugiej połowie na jakimś 1:8 i może uda się uniknąć dwucyfrówki. Zamiast tego otrzymaliśmy coś, czego w życiu byśmy się nie spodziewali.

Nie wiemy czy Offside za szybko uwierzył, że nic mu się tutaj nie stanie, ale znowu grał w sposób lekceważący. I to na tyle, że nie dość iż marnował kolejne okazje, to jeszcze dwukrotnie dał się skontrować i w 37 minucie, po bramkach Mateusza Marcinkiewicza i Krystiana Jackowskiego, wynik brzmiał 3:3! Czekający na swój mecz Arek Stępień nie mógł w to uwierzyć. A najlepsze jest to, że Nauka Jazdy miała też kolejne okazje, gdzie mogła nawet wyjść na prowadzenie! Oczywiście Offside miał takich szans dużo więcej, ale bardzo dobrze bronił Sebastian Laskowski, który przy okazji odgrywał tak naprawdę rolę ostatniego obrońcy. Wywiązywał się z niej doskonale, lecz w 48 minucie szczęście od NJUS odwróciło się. Szymon Klepacki dograł do Pawła Buli, a ten praktycznie na wślizgu wepchnął piłkę z kilku metrów do bramki. W ten sposób liderzy rozgrywek uniknęli kompromitacji. Chociaż czy aby na pewno? Wynik ich usprawiedliwia, chociaż sposób w jaki zgarnęli tutaj trzy punkty – to był koszmar. I to nam podpowiada, że z In-Plusem, gdzie będą się ważyły losy mistrzostwa, takie coś może się zemścić. Przy tym wszystkim nie chcemy jednak odbierać zasług przegranym. Chwała im że podjęli rękawicę, że w sześciu walczyli jak za ośmiu. Szkoda tylko, że zmusili się do tego wysiłku na własną prośbę. I dlatego też jedynie w kwestiach domysłu możemy zostawić kwestię, czy byliby tutaj w stanie wygrać, gdyby organizacyjnie byli tak silni, jak są piłkarsko.