Futboliga - Liga Ósemek Piłkarskich

 

ZALOGUJ SIĘ
SUBSKRYBUJ

Logowanie

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

In Plus Marki
Kolejka 9
2
vs
2
( 1 : 1 )

Stadion: Stadion Miejski

Sędzia: Maciej Kostyra

Dar-Mar Kobyłka
niedziela, 18 listopad 2018 • 16:00 h

Skład wyjściowy

Bramkarz
Zawodnik

Wydarzenia

Bramka

Asysta

W ósemce kolejki

Najlepszy zawodnik drużyny wg kapitana przeciwników

Piłkarz meczu


     Podsumowanie

    Ponieważ Offside tylko zremisował z Al-Marem, była to wielka szansa dla In-Plusu. Zespół ten przez całą rundę czaił się za plecami ekipy Pawła Buli i Dar-Maru, a dzięki zwycięstwu w niedzielę mógł objąć prowadzenie w rozgrywkach i wyrobić sobie świetną pozycję przed drugą częścią sezonu. Wydawało się, że to idealny moment, by udowodnić swoją wyższość nad zespołem z Kobyłki, bo ten tydzień wcześniej przegrał z Incognito, co na pewno trochę podkopało jego pewność siebie. Na szczęście tym razem Norbert Kucharczyk mógł już skorzystać z usług Dominika Ołdaka, pod którego obecność ten zespół nigdy nie przegrał ani nawet nie zremisował. Czy i tym razem zawodnik Huraganu Wołomin był szczęśliwym talizmanem dla Dar-Maru?

    Początek tego meczu trochę nas zmylił. Gdy w 2 minucie Karol Szeliga popisał się mocnym strzałem obok słupka, wyobrażaliśmy sobie, że to sygnał nawołujący do prawdziwej bitwy. No ale niestety – z racji tego, iż to spotkanie nie decydowało o mistrzowskim tytule, a jedynie o tym, kto zajmie pole position przed wiosną, w dużej mierze mieliśmy tutaj do czynienia z piłkarskimi szachami. Dar-Mar w swoim stylu za bardzo się nie wychylał, z kolei In-Plus coś próbował, ale na dobrze skonsolidowaną defensywę przeciwnika to było za mało. Co więcej – Księgowi musieli uważać, bo będąc częściej przy piłce, każda strata powodowała, że wystarczyłyby dwa-trzy podania, a konkurenci mieliby okazję do zdobycia gola. No i stało się – w 13 minucie podopieczni Patryka Gall tracą piłkę, Dominik Ołdak podprowadza ją w kierunku bramki, podaje do Sławka Lubelskiego, a ten zdobywa pierwszego gola w spotkaniu. Przed oczami stanęła nam konfrontacja Dar-Maru z Offsidem, gdzie też ci pierwsi atakowali zza podwójnej gardy i dobrze na tym wyszli. Ale teraz tak łatwo już nie poszło – w 21 minucie In-Plus zdołał bowiem wyrównać, gdy chytry strzał Janka Skotnickiego znalazł metę w siatce. Do przerwy mieliśmy więc remis, czyli tak naprawdę mecz w drugiej połowie zaczynał się od początku. Z tym, że na odrabianie ewentualnych strat, było już znacznie mniej czasu niż wcześniej.

    Na początku drugiej części od groźnej akcji zaczął In-Plus. Karol Szeliga zagrał do swojego brata Patryka, ten przedłużył tor lotu piłki, lecz odważne wyjście Norberta Kucharczyka zapobiegło niebezpieczeństwu. Na odpowiedź Dar-Maru musieliśmy czekać do 38 minuty – i od razu była to riposta bramkowa! Piotrek Manaj popisał się idealnym przerzutem do Sławka Lubelskiego, który nie wiedzieć z jakich powodów stał zupełnie nieobstawiony i jedyne co mu pozostało, to wbić piłkę do bramki. Ten gol podpowiadał wszystkim obserwatorom meczu, że jedyne na co będzie tutaj stać markowian, to remis. Wydawało się nierealne zdobycie aż dwóch bramek, zwłaszcza że aż do 48 minuty świątynia golkipera Dar-Maru była praktycznie nie niepokojona. Ale właśnie wtedy doszło do sytuacji, która zadecydowała o wyniku. Jeden z obrońców Dar-Maru w głupi sposób zahaczył Janka Skotnickiego, a sędzia wskazał na rzut karny, bo według niego właśnie w „szesnastce” miało miejsce przewinienie. Pokrzywdzeni nie zgadzali się z takim obrotem sprawy, ale była jeszcze szansa, że ta – błędna według nich – decyzja, nie będzie miała swoich konsekwencji. Niestety – Norbert Kucharczyk nie wyczuł intencji Karola Szeligi i mecz zakończył się remisem. Czy sprawiedliwym? Jeśli karny faktycznie był, to chyba tak, ale jeśli go nie było, to In-Plus może mówić o szczęściu. Nie zapowiadało się bowiem na to, że z akcji zdoła ukąsić Dar-Mar i ta sytuacja wybawiła go z opresji. Jedno jest pewne – ten remis zbudował jeszcze większe napięcie przed rundą wiosenną. Kto je wytrzyma, w czerwcu będę świętował.


    filpol1516 1andromeda puchar1Rfilpol1718 1INP